Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha szeretnék árulni cipőket,...

Ha szeretnék árulni cipőket, amiket én díszítek stb, akkor valahol fel kell tüntetnem, hogy honnan vettem az alapcipőt, amire én dolgozok?

Figyelt kérdés

Esetleg kell szerződést kötnöm velük, azért, amiért szeretném tovább értékesíteni az termékeiket, vagy nincs ilyenre szükség?

Például megvennék mondjuk egy egyszerű fehér tornacipő jellegű lábbelit , és én azt feltuningolnám. Jogilag megfelelő lenne? (persze ha lenne vállalkozásom/akármim ezzel kapcsolatban, az már másik kérdés, most a tulajdonjog útja érdekel)

Ugyanez a kérdésem más tárgyaknál, pl tokok, ruhák stb, megvenném, feltuningolnám, eladnám.



2017. márc. 4. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem derül ki a kérdésedből, hogy márkás vagy nem márkás termékről beszélünk?

Ha pl veszel egy Converse tornacipőt és azt feldíszíted, akkor ott esetleg lehetnek jogi problémák.

Ha csak sima fehér tornacipőt, akkor nem.

Ha továbbértékesítésre vásárolsz dolgokat, akkor ki kell váltani a vállalkozóit (ha nincs főállásod, akkor nem kevés az adó), s mivel a vállalkozónak számlával kell igazolnia az áru eredetét, így amikor megveszed a cipőket, úgynevezett "ÁFÁ-s számlát kell kérni róla.

2017. márc. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak egy sima nem márkás, "kínai noname" tornacipőről, cipőről lenne szó. Tehát ez akkor nem saját tevékenységnek számít, amihez elég egy adószámos magánszemélyit elintézni? Mert ez ugye alapanyag lenne a saját "termékemhez".

Vagy ilyen nincs? Mert pl festménynél egyértelműen nem kell a vászonért meg a festékekért, ecsetekért továbbértékesítés miatt vállalkozóit kiváltani, oda elég az adószámos, nem?

2017. márc. 5. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A festmény nem rendszeres értékesítés - azt alkalomszerűen végzed.

A felturbózott tornacipőt nyilván nem 3 db-ot szeretnél eladni egy évben, ráadásul ha inteneten is hirdeted, az internetes kereskedelemre nem adják meg az adószámos magánszemélyt.

De ha nekem nem hiszel, kérdezd meg a NAV-ot :-)

2017. márc. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most nem a "nem hiszek"-en van a hangsúly, spontán nem vagyok jártas ilyenekben, és érdeklődöm csak.

Én jelenleg iszom minden szavad, mert nincs más választásom, google-ön nem találtam ilyenre választ, azért tettem fel a kérdéseimet.

Szóval adószámos magánszemélyként nem is hirdethetem neten a dolgaim? Akkor hogy lehet népszerűsíteni?

Vagy ha mondjuk havi 4 festményt eladok, azt már eleve nem is lehet adószámos magánszemélyként művelni?

Illetve akkor telefontokok díszítésénél is ez a helyzet, mert azt is rendszeresen űzném, és nem is hirdethetném.

Akkor hogy működnek azok a Facebookos webshopok, amiknek nincs nagy forgalmuk?

2017. márc. 5. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor hogy működnek azok a Facebookos webshopok, amiknek nincs nagy forgalmuk?"


Ha nincs kiváltva rá a vállalkozói és nem számlával árulnak, akkor illegálisan működnek.

Pont ebben az évben kiemelt célcsoportja lesz a NAV-nak a Facebookos árusítás (nincs fogyasztóvédelem, nincs adózás, stb.)


Amúgy azt csak azért írtam, hogy ha nem hiszed, kérdezd meg a NAV-ot, mert célszerű ilyenkor közvetlenül az illetékes hatóságnál érdeklődni - ha legálisan szeretnéd csinálni. Meg ugye Te is írod, hogy ha havonta 4 festmény, akkor így... na, szóval ezt megelőzendő írtam, mert amikor ilyen szóba kerül, akkor általában az a vége, hogy mit hogyan értelmezünk - holott ezt nem én értelmezem így, hanem a NAV.

Az meg teljesen mindegy, hol hirdeted: neten vagy sem - ha azzal a céllal veszed meg, hogy továbbértékesítsd, akkor az mindenképpen üzletszerű tevékenység - piacon éppúgy elkaphatnak a NAV-osok, mint a neten.

(Ne értsd félre, nem azért írtam ezeket, mert ellened vagyok, csak ilyenek a szabályok)

2017. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, rendben, köszönöm a válaszaid!

Akkor még utánajárok mélyebben, hogyan lehetne legalizálni ezt az egészet, mert amúgy szeretném ezt csinálni.

Köszönöm még egyszer!:)

2017. márc. 5. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!