Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elkezdhetem a rendelések...

Elkezdhetem a rendelések felvételét, mielőtt vállalkozóvá válnék?

Figyelt kérdés
Elkezdeném hirdetni pár termékemet, persze írnám hozzá hogy előrendelés, de hivatalosan még nem válltam egyéni vállalkozóvá, még nem tudok számlát adni. Ez 1-2 héten belül megtörténik, csak addig lefixálnám ezekkel az emberekkel. Természetesen utána minden menne legálisan, adnám a számlákat, stb, csak ezt szeretném előre letudni, előre felmérni pár dolgot.

2017. márc. 10. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Attol függ mi a termék. Ha valami saját készítésű és nem külön engedély köteles, akkor előszerződéseket köthetsz rà. Ha csak valami kommersz terméket akarsz árulni, amit beszerzel valahonnan akkor max sajátként számla nélkül egy-két darabot el tudsz adni így , mint piackutatás. Ugyanigy saját szellemi termékből is adószámmal pl. De ha ennyire nincs felmérve, feltolva egy olyan webshopba ahol nincs konkrét vállalkozás mögötte kicsi az esélye hogy bárki rendelne. Max. egy probavasarlo aki a lebuktatásra hajt. Egyénit 2 perc alatt kiválthatod , így nem ezen múlik a dolog szerintem. De költséged már az első rendeléseid előtt is lehetnek vele ( könyvelő kamarai tagság , stb)es a későbbiekben is azt előre kell kiszámolni mennyi kb a fedezetpontod és ahhoz milyen értékesítés kell kötelezően . És arra van e reális esély hosszabb távon is?Ha meg valami olyan ami nem sajat termék, annak megint kicsi lesz az eselye hogy idővel ne árversenybe kelljen belemenned, mert más is árulja majd. Ott a kérdés, hogy nem e éri meg alapból már most offshorozni vele?!
2017. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Válaszoltál egy kérdésemre, hogy elkezdhetem e a termékek árulását mielőtt vállalkozó lennék... úgy látom, hogy elég tájékozott vagy, úgyhogy pontosítanék.

Egy facebook oldalam van, elég sok követővel, és tudom, hogy a termékre lenne kereslet, de szeretném megnézni pontosan, hogy mennyi. Nem szeretném azt, hogy elmegyek a könyvelőhöz, aktiválja a KATÁ-mat, és másnap még hirdetnem kell, aztán legyártatni, stb... ez 1-2 hét lenne, az 50k-t be kellene fizetnem, így pedig legyártatnám a cuccost, lenne x rendelő, vállalkozóvá válok, és számlával elkezdem postázni.

Ez törvény ellenes lenne? Tényleg csak annyi, hogy aki rendel, azt felírom, és később hivatalosan rendezem.

Nem tudom, hogy egyáltalán ezt tudnák e ellenőrizni csak simán facebook alapján, vagy valahogy csőbe kellene húzniuk, de én nem is akarok törvényt sérteni és sunnyogni, csak előre elintézni a dolgok ezen részét.

Válaszod előre is köszi!

2017. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Na ezt üzenetben akartam... na mindegy.
2017. márc. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

mindegy 😁.


Ha sajat gyártású akkor azt kell jobban figyelembe venned, hogy a gyartasnak mik a feltetelei. Eloszerzodest , tehat rendelestmar most tudsz felvenni rá, cclsak vedd figyelembe higy mennyi idő mig a gyártási körülményeket legalizálod hozzá ( onkormanyzati bejelentés, estleges szakhatosagi ellenőrzés, minosegbiztositasi rendszer kiépítése a hozza kapcsolodo kulin engedélyekkel, mostcsk mondtam egy nagy altalanossagot mert a termek maga hatarozza meg, higy mit kernek hozza es az mennyi udo mig elkeszul leellenorzik, stb. De promozni már tudsz előtte is, csak úgy vállalj rá határidőt ,higy realis legyen, de ez esetben járható ez az út.

2017. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
bocs, telefonról irtam 😁
2017. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Értem, köszi!
2017. márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!