Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi törzstőke szükséges ma...

Mennyi törzstőke szükséges ma egy (egyszemélyes) Kft elindításához?

Figyelt kérdés

Én még úgy tanultam, hogy 500.000 Ft elég, neten több helyen most is ezt olvasom, de találtam egy honlapot, ahol ezt írják:

"Törzstőke: minimum 3.000.000,- Ft, ennek minimum a 30 %-nak, de legalább 900.000,- forintnak készpénznek kell lennie a maradék, lehet apport, (a készpénzes alakulás esetében a törzstőke összegének a felét alapításkor a másik felét 1 éven belül kell befizetnie a tagoknak)." "Egyszemélyes Kft esetében a cégalapítás alkalmával elegendő 1.500.000,- Ft törzsbetét rendelkezésre bocsátása (a maradék egy éven belül)"


2017. márc. 17. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos törvényváltozás miatt már 3.000.000 Ft. kell
2017. márc. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az egyszemélyesnél is 3 millió, vagy ott elég a 1.5 millió? (Nem egyértelmű, hogy mit értenek "maradék" alatt.)
2017. márc. 18. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!