Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozói tevékenység...

Egyéni vállalkozói tevékenység esetén milyen adózási kötelességek vannak pontosan, illetve milyen adózási formákat lehet választani?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy kell egészségügyi biztosítást is fizetni. Az egészségügyi biztosítás kötelező akármilyen tevékenység esetében? Még akkor is, ha az csak pár hónapos tevékenység? Illetve vannak még ehhez hasonló kötelezettségek?

2017. márc. 25. 11:33
 1/4 A kérdező kommentje:
És egy könyvelő ellátja ezeket a tűz, és egészségügyi kötelezettségeket?
2017. márc. 25. 11:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Egészségügyi biztosítást, TB-t nem csak akkor kell fizetni, ha vállalkozásod van, hanem akkor is, ha nincs bejelentett munkahelyed és nem vagy diák.


Kétféle adózás van: tételes költségelszámolás és KATA adózás - mindkettőnek a havi adó vonzata 50 ezer ft felett van.

Pontosabban a KATA havi 50 ezer, de van még évi 50 ezer ft iparűzési adó is.


Igen, a könyvelő tudja az adózást - a tűzbiztosításhoz nem tudom, mi köze van... :-)

2017. márc. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Korábban mondták nekem a tűzvédelmet, azért kérdeztem. köszi a választ!
2017. márc. 25. 12:37
 4/4 anonim ***** válasza:

2, akkor válaszolj, ha értesz hozzá (tévedsz a kétfélében, több van - mi van az átalányadóval - s a hipában is, nem kötelező az 50ezer, vannak más lehetőségek)


Kérdező, a kötelezettségeidet így nem lehet megmondani.

Tudni kell, hogy csak az egyéni vállalkozásodban fogsz dolgozni, vagy van mellette munkaviszonyod, ha igen, heti hány órában foglalkoztatnak.

Szép dolog a kata, mert relatíve olcsó, de mondjuk egy háromgyerekes apának, akinek a felesége otthon van gyesen, nem biztos, hogy hasznos is, mert a családi kedvezményt elbukja.

A tevékenységtől függően van szükséged engedélyekre.

2017. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!