Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én havi 150. 000Ft-ot...

Ha én havi 150. 000Ft-ot akarnék keresni saját vállakozásból tisztán akkor így?

Figyelt kérdés
Akkor ehhez hozzájön mondjuk a KATA-s adózásból adódó 50.000Ft havonta, akkor az 200.000Ft, és ha én terméket árulok 5%-os árréssel (ne legyünk telhetetlenek, gondolom ettől van kisebb-nagyobb), akkor havi nettó 4 milliót kell termelni hozzá, és még ebbe nincs benne a következő havi tőke? Ha havi 21 nappal számolok, akkor is majdnem napi 200 ezret kell nettóba keresni hozzá hogy kijöjjön az a kis pénz? Jól gondolom?
2017. márc. 28. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Több ponton is nem jól gondolod:

Ha havi 150-et akarsz keresni, akkor hogy sikerült ez a mondat? :-)

"és ha én terméket árulok 5%-os árréssel (ne legyünk telhetetlenek, gondolom ettől van kisebb-nagyobb), akkor havi nettó 4 milliót kell termelni hozzá,.


Havi nettó 4 millió? Ez hogy jött ki? Nem inkább bruttó? NAGYON NEM MINDEGY EGY VÁLLALKOZÁSNÁL, HA KEVERED EZT A 2 FOGALMAT!


Második pont: ha havi 4 millió a BRUTTÓ bevételed, akkor kb. 2 hónapig lehetnél alanyi adómentes KATA-s, 2 hónap után átkerülnél az ÁFÁ-s körbe, 3 hónap után meg elérnéd a 12 milliós KATA határt, s onnantól 40 % adót kellene fizetned (a 12 millió feletti részre)

2017. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy jött ki a szám, hogy adott mondjuk 4.000.000Ft tőke, ezt elköltöm árucikkre. Ha eladtam mindet 5%-os árréssel, akkor a 200.000Ft különbözet a hasznom rajta. Ebből kifizetem a havi adót, 50.000Ft-ot, illetve marad a 150.000Ft tiszta pénz, és - most már átgondoltam - a maradék 4 millió megint csak befektethető pénz a következő havi áruba. Akkor nem értem én ezt most már... Ha évi 12 millió bruttó bevétel a limit ami - mint értelmezve amit írtál - nem a tiszta bevétel, (erről tudtam), akkor hogy éri ez meg egyáltalán? Lehet keverem a dolgokat, de amit írtál abból ezt szűrtem le. Szerintem ami hasznom van, az az évi 12 milliós bevétel.
2017. márc. 28. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
2: Akkor éri meg, ha nem kereskedelemből származik a bevétel, hanem szolgáltatásból pl könyvelés, tanácsadás, stb.
2017. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra, hogy a Bruttó- és a nettót is kevered, így nem csoda, ha a bevételt és a hasznot is kevered. Amíg ilyen alapvető üzleti fogalmakkal nem vagy tisztában, addig bocs, de nem javaslom, hogy belefogj egy vállalkozásba.


Bevétel az összes értékesítésből befolyt pénz:

Ha veszel valamit 100 ezer ft-ért, eladod 120 ezerért, akkor 120 ezer ft volt a BEVÉTELED - ez számít a KATA adózásnál. Évi 8 millió ft bevételig ÁFA mentes.


Amúgy újabb hibák adódtak a logikádban: "adott mondjuk 4.000.000Ft tőke, ezt elköltöm árucikkre."

Ha Te 4 millió ft-ot elköltesz árucikkre, akkor azt raktározni is kell valahol - aminek megint csak költsége van - ezt viszont nem számoltad a kiadásokhoz.


"a maradék 4 millió megint csak befektethető pénz a következő havi áruba." - nem fognak egy hónap alatt 4 millió ft-ért vásárolni Tőled - főleg nem első hónapban, amikor még azt sem tudják, hogy létezel, mint vállalkozó/vállalkozás. És olyan meg soha nem lesz, hogy 1 hónap alatt visszaforog a teljes pénzed és minden árut az utolsó szálig megvesznek. Lehet, lesz olyan, amit még fél év múlva sem fogsz tudni eladni, leárazva sem - mert nincs szüksége rá az embereknek...

2017. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
5% árrés. Ez hülye.
2017. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm a választ. Erre voltam kíváncsi végülis: "Ha veszel valamit 100 ezer ft-ért, eladod 120 ezerért, akkor 120 ezer ft volt a BEVÉTELED - ez számít a KATA adózásnál."

A többivel egyetértek, és nem is üzleti tervet írtam ide, csak vázoltam hogy mit nem értek, ezen nem kell kiakadni... de úgy látom mások kiakadtak.

5% árrés, csak írtam egy számot. Hozzáírtam, tudom van kevesebb és több is. Igen, vannak olyan kapitalista hajlamú cégek, vállalkozások, akik még az 50% árrést is nyugodt szívvel ráteszik. És van hogy nehezen eladható egy termék, vagy egyéb ok, ott biztos hogy csak 1-2%. Nem tudom miért kell kiakadni, nem mindenki jár/járt közgazdasági iskolába.

2017. márc. 28. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
eszed alapján, ha burgeres lett volna az ötleted rávágom Balázs, ez esetben viszont Replica Balázs!
2017. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!