Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az otp ingatlanirodába ingatla...

Az otp ingatlanirodába ingatlanértékesítőként szükséges egyéni vállalkozó igazolvány? Milyen adózási formát kellene választanom betanuláskor és utána? Lehet később változtatni rajta betanulási időt követően egy éven belül?

Figyelt kérdés
Pénztárgép gondolom nem szükséges hozzá céges telefon lehet.Írjatok róla,minél többet mire számíthatok. Már régen pénzügyi területen dolgozom, főleg bankoknál. Adómentesség van vagy vmilyen kedvezmény a betanulási idő alatt? Nem tb-re gondoltam, mert az gondolom, ha bemegyek nav-hoz egyénileg is fizethetem, mint munkanélküli.
2017. márc. 29. 07:23
 1/3 anonim ***** válasza:

"Már régen pénzügyi területen dolgozom, főleg bankoknál."


Ne haragudj, nem szokásom "kiosztani" másokat, de most leesett állal olvastam a kérdésedet - több dolog miatt is sikerült elcsodálkoznom:

1.- ha pénzügyi területen dolgozol, bankoknál, akkor nem jutott még eszedbe, hogy felhívj egy OTP-s ingatlanirodát és ott érdeklődd meg közvetlenül??? (nagyon csodálkozó smiley)

2.- nem vagyok pénzügyes, de azt már nekem is sikerült felfedeznem, hogy az OTP honlapján van élő CHAT szolgáltatás - így aztán munkaidőben bármikor ingyen és bérmentve megkérdezheted tőlük ugyanezt - "valamivel" hitelesebb forrás, mint a gyakori :-)


3.-"Adómentesség van vagy vmilyen kedvezmény a betanulási idő alatt?"

Pont egy pénzügyes nem tudja, hogy attól a pillanattól fogva, ahogy főállású vállalkozó leszel, adózni kell a minimálbér után - ha van bevétel, ha nincs?

2017. márc. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi vàlaszt, de azt akartam tudni betanulàsi időszakban is màr szüksèges kivàltani egyèni vàllalkozói igazolvànyt a kormànyablaknàl.Vagy ilyenkor mèg nincs rögtön bejelentès. Vagy vàllalkozói igazolvàny utàn lètesül az munkaviszony persze olyankor màr tudom kell adóznom.
2017. márc. 29. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:

vàllalkozói igazolvàny utàn lètesül az munkaviszony


NEm, a munkaviszony az munkaviszony. Ez meg nem az.

2017. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!