Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó alkalmazottj...

Egyéni vállalkozó alkalmazottja után mennyit fizet havonta és milyen jogcímeken?

Figyelt kérdés

Egy egyéni vállalkozó barátom bejelente mint alkalmazott.

Addig kell csak, h belegyek hozzá jelentve még nem kapok munkát.

Munkaügy, álláskeresői státusz nem jó. Hosszú lenne leírni miért, nem is ez a lényeg.


Kérdés:

Részmunkaidőben mennyi az a minimális óraszám, amennyibe, ha bejelent, akkor is biztosítottá válok?

(Tudom, h lehet Tb-t fizetni egyénileg, meg, h a munkaügy is fizetni, ha álláskereső vagyok, ettől most tekintsünk el.)

Mennyit kell havonta fizetnie az alkalmazómnak összesen, ha annyi óraszámba jelent be amennyi minimálisan kell ahoz, h biztosítottnak számítsak?

Azon kívül amit az alkalmazóm fizet havonta utánnam, h alkalmaz kell még valamit esetleg nekem fizetni?


Annyi a lényeg, h bejelentene, részmunkaidőben, minimális óraszámba amitől még biztosítottnak számítok vagy minimális fizetésbe amitől biztosítottnak számítok (úgy tudom ez a minimálbér 30%-a kb. 40ezerFt havonta)


Ilyenkor azzal nincs gond, h milyen munkakörbe jelent be?

Mondjuk valami egyéb végzettséghez nem kötött tevékenységre.


Tehát pl. bejelent részmunkaidőbe napi 2 vagy 4 órába, havi 40 ezres fizetéssel papíron.

Mennyit kell neki összesen ezútán fizetnie havonta?

Milyen jogcímeken?


Majd beszélünk könyvelőlvel, de azért máshol is szeretnék informálódni. Hátha itt tudja valaki.

kösz előre is :) Sokat segítesz ha válaszolsz.



2017. ápr. 26. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

-Könyvelő.

-5000 ft a számlámra.

2017. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem.
2017. ápr. 26. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Arra céloz az első, hogy ötezerért megmondaná.


A kérdésedre:

Mindegy, hogy hány órában vagy bejelentve, ha van munkaviszonyod, biztosított vagy.

Bejelenthet akár bruttó 16ezerrel, napi 1 órás munkaviszonyban is.

Itt kiszámolják, hogy mennyi bruttó után mennyit kell fizetni: [link]

(bruttó 16nál pl. 9ezret)

A jogcímek fel vannak sorolva a linkben.


Amiről írsz, a minimálbér 30%-a kb. 40ezerFt havonta; a megbízási jogviszonynál számít, munkaviszonynál nem.


A munkakör attól függ, hogy milyen tevékenységeket végezhet a vállalkozó: nyilvánvalóan nem jelenthet be egyszerű mezőgazdasági foglalkozásúnak, vagy rakodónak egy fodrász, de takarítónak igen.

2017. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: Igen, valaki ennyi ésszel vállalkozó.
2017. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Whispering Tree ***** válasza:

A munkaviszony minden esetben biztosítási jogviszonynak számít.


A baj a kérdéseddel az, hogy túl hosszú és részletes, túl sok aprólékos kérdéssel - már elolvasni is sok.


A gyakorikérdések.hu szerintem inkább csak tájékozódásra, általános válaszokra való 1-2 konkrét, kezelhető kérdésre, azonban te ingyenes tanácsadást szeretnél, részletekbe menően.


Tanácsom: könyvelő.

2017. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!