Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pontosan mit is jelent a...

RAMBO23 kérdése:

Pontosan mit is jelent a számlázás?

Figyelt kérdés
az építőipar ban dolgozok segédmunkás ként és arra lenék kíváncsi hogy alvállalkozó nak minek kel számlázni meg ezekkel dolgokkal sose voltam tisztába.
2017. ápr. 27. 19:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem pontosan értem a kérdésed, csak sejtem, mit szeretnél tudni:

Nos, az egyszerű munkás dolgozik valahol, a munkáltató jó esetben bejelenti, adózik utána, stb, a dolgozó meg a következő hónap elején megkapja a FIZETÉSÉT.

DE! Ahhoz, hogy a vállalkozó a Te fizetésedet ki tudja fizetni, valahonnan pénzt kell előteremtenie. Honnan lesz pénze? Onnan, hogy ami munkát elvállalt (pl. házépítés), azt megcsinálja, az elvégzett munkáért pedig kiállít egy számlát - de ezt csak vállalkozó teheti meg) a megbízó (ház építtető) felé. Ennek a számlának ellenében tudnak fizetni neki. Ő nem fizetést kap, hanem kiállít egy számlát.

Pl. egy takarító vállalkozó elvállalja egy lakás kitakarítását, akkor ő nem fizetést kap, hanem megállapodnak a lakás tulajdonosával, hogy mennyiért csinálja meg, a vállalkozó elvégzi a munkát, kiállítja a számlát (a munka ellenértéke) és ha elégedett a megbízó ( a lakás tulaja), akkor kifizeti a számlát. Ha nem elégedett a munkával, akkor lehet, hogy nem fizet, addig, amíg tisztességesen meg nem csinálja a vállalkozó.

A vállalkozó a kapott pénzből még adózik (jó esetben).

Te, amit kézhez kapsz, abból már nem adózol - a vállalkozó, amit kézhez kap, abból még adóznia kell.

2017. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!