Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ellenőrzi azt valaki, hogy...

Ellenőrzi azt valaki, hogy egy fordításra kiadott számla mögött valójában szakfordítási vagy műfordítási munka van?

Figyelt kérdés
Szakfordítói tevékenységet csak fordítói képesítéssel lehet felvetetni vállalkozóként, a műfordítást viszont bárki felveheti. Kérdés, hogy van-e bármilyen szerv, ami ezt ellenőrzi, illetve kötöttek-e már bele valakinek, ha műfordítóként adott fordításról számlát olyan cégnek, aminek nyilvánvalóan köze nincs semmiféle művészeti tevékenységhez?
2017. máj. 19. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne azt írd rá, hogy műfordítás, csak azt, hogy fordítás, az bármi lehet, üzleti levelek fordítása is (ahhoz nem kell szakfordítónak lenni).
2017. máj. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Persze, én is így gondoltam, csak ugye nincs általában véve fordító, mint tevékenység, csak szakfordító vagy műfordító. Kérdés, hogy ha én műfordításra váltom ki, akkor belekötnek-e abba egy esetleges ellenőrzéskor, hogy amiket fordítói munkákat vállaltam, azok a vevő adatai alapján nem valószínű, hogy tényleg műfordítások lennének.

Amúgy én sem értem, miért nem lehet sima fordító valaki, rengetegszer fordítottam már (eddig mindig számfejtették, most lettem vállalkozó), és egyik sem volt szakfordítás, de műfordítás sem. Ez a legújabb tevékenységi kör lista egy téboly.

2017. máj. 22. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!