Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (főiskola után szabadúszó újságírás)

Figyelt kérdés
Kívülállók véleményére lennék kíváncsi. Tehát, ha minden jól megy, egy hónap múlva már meglesz a diplomám. Kommunikáció és Médiatudomány szakon tanultam, mint új médiás, ebből adódóan az interenetes újságírás világában érzem igazán otthon magam. Még így suli mellett is vállaltam munkákat, jelen pillanatban is több oldal számára írok több-kevesebb szöveget, de volt, hogy közel 200 ezer forintot sikerült összeírnom, ami szerintem teljesen korrekt itthonról, saját beosztás szerint. Nem is vágyom másra, szívesen csinálnám ezt az iskola után is. De itt jön a kérdés: hogyan váljon ez a tevékenységem főállássá? KATA? Egyéni vállalkozás? Vagy "feketén"? Utóbbi miatt mindenkitől hallgattam, hogy "de nem lesz nyugdíjad".. Kac-kac, biztos véletlenül javasolják hogy már a huszas évekinkben kezdjünk félretenni azokra az évekre... Na mindegy, szóval hogy feketén ne csináljam. De akkor pontosan mi is érné meg nekem? KATA feltételei nagyon tetszenek, 50 ezer és le van tudva minden, meg az is, hogy szüneteltetni lehet. Van buktatója? Mennyi felett éri meg? Más ötletetek van?
2017. jún. 8. 02:58
 1/4 xswerdy ***** válasza:
eddig feketén fizettek? Amúgy szerintem is a KATA a nyerő ilyen tevékenységhez.
2017. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerezz sürgősen ujságírói igazolványt,és gyere ki Amerikába.(Azzal bármeddig maradhatsz legálisan.)Innen küldj érdekes írásokat,riportokat az otthoni médiának,s közben tanulj meg jól angolul,hogy az itteni médiában is megjelenhess.

Ha tehetséges vagy,a magyar logikával sokra viheted.

2017. jún. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
KATA! Pont az ilyen foglalkozásokra van kitalálva, ez a legolcsóbb számodra is és nem kell a költségekkel vacakolni. Havi egymilliós bevételi határig.
2017. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tévedés. Az újságírók általában ekhoznak. A dologgal az a gond, hogy hol tóbb munka van, hol kevesebb, hol nulla.
2017. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!