Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen feltételei vannak az...

Milyen feltételei vannak az "ebayról veszek, itthon eladom" üzletnek?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta h elkezdem kicsiben, olyan dolgokat rendelek ami nekem is kell csak 3-4 db-ot és megpróbálom itt eladni. Mennyire működhet ez? De a fő kérdés az lenne, hogy milyen törvények vannak erre? Ha kiderülne nem kopogtatna a NAV, hogy fizessek be a 2 Ft nyereségem után 3 Ft adót? Hogy működik ez? Előre is köszönöm. :-)

2017. jún. 14. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy működik, hogy amit továbbértékesít céljából veszel, az azonnal adóköteles, és vállalkozásban lehet csak csinálni. Magyarán ha veszel 5 ugyanolyan telefont, és belefutsz egy NAV-os próbavásárlóba, akkor megszívod.
2017. jún. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És a NAV-os próbavásárló honnan fogja tudni, hogy nekem honnan van az áru és azt mikor és hol vettem? Persze mindent le lehet nyomozni ha akarják...
2017. jún. 14. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Na, ezaz, hogy nem fogja tudni, és ez a baj :D

Ha azt látja, hogy fel van téve Vaterára 6db telefon, zsír új, gyári csomagolásban (csak mondtam egy terméket, de lehet ez tablet, fidget spinner, bármi), akkor az első az lesz, hogy vizsgálni fogják, hogy számlával adod-e, hiszen, ez már kimeríti azt, hogy a megunt cuccaidat adod el.

2017. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tök jó. Nehogy az embernek legyen pár ezer, esetleg pár tízezer plusz havonta... A végéén elmegyek korrupt NAV-osnak :-D
2017. jún. 14. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? A NAV nem gátol meg ebben. Nem értem mi a problémád...
2017. jún. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet pár tízezer, több százezer, és akár több millió forint extra pénzed havonta, amint értéket nyújtasz az embereknek. Azzal, hogy te megveszed magánszemélyként, és eladod magánszemélyeknek, semmi hozzáadott értéket nem teremtesz a piacon, ezért persze, hogy szinte nem fogsz keresni semmit. A több ezer emberről, akik ugyan ezt csinálják pár ezer forintért havonta ne is beszéljünk.
2017. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kell hogy rendelkezz valamilyen gazdasági formával: egyéni vállalkozás, betéti társaság (Bt) vagy akár korlátolt felelősségű társaság is (Kft), hogy adózni tudj a bevételeid után. A megfelelő gazdasági forma kiválasztásában egy könyvelő megfelelő segítséget tud nyújtani.


De első körben én a területileg illetékes önkormányzatnál érdeklődnék, hogy pontosan mi is kell egy ilyen vállalkozás beindításához.

2017. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ez mind igaz, amit az előttem szólók írtak, de az az igazság, hogy aki kicsiben, hobbiból, havi 50-100 dollárnyi hasznot produkál, arra a NAV nem fogja ilyesmi miatt rátörni az ajtót közvetlenül az ezermilliárdos cukoráfa-biznisz felgöngyölése után unalomból...
2017. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát utána biztos, hogy nem, mert előtte teszik meg! Nagyban szabad bármi (főleg, ha vannak kapcsolataid), kicsiben nem.
2017. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!