Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek az nem lehúzás,...

Szerintetek az nem lehúzás, hogy a nem a profitból, hanem a bevételből kell adózni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van valakinek 1millió Ft bevétele, abból leadózik pl 15%-ot. Azért mondtam ennyit, mert nem tudom jelenleg mennyit adóznak. Az 150 000 Ft.


Így ha volt neki 900 000 Ft kiadása akkor ráfizetett.


A coop, meg ezek a villamossági boltok is így adóznak?


2017. júl. 8. 08:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Látom még nagyon fiatalka vagy, de 10 évesen is illene tudni a google-t használni, vagy kérdezd meg anyukádat legközelebb, ahogy a kisgyerekek is teszik.

Olyan imádni valóak (halálra röhögöm magam rajta), ahogy 20 másodpercenként kérdezgetik: Mi ez? Mi ez? Mi ez?


A te "Mi ez?" kérdésedre a válasz: ÁFA!

Összeg viszont nem 15% :)


Nyereségadót viszont a profitból és nem a bevételből kell fizetni, de igazán megkérdezhetted volna anyukádat, bátran használd a "Mi ez?" kérdést :)


Senki nem adózik az általad felvázolt módon, nem is értem, miért nincsen meg már manapság a szülő és gyerek közötti kommunikáció.

2017. júl. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok gyerek, csak nem ez a szakmám.


[link]


nekem ebből ez jött le.

2017. júl. 8. 09:28
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
És ebben te hol olvastál ilyent???, vagy csak hozzágondoltad?
2017. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Egyes te még okos akartál lenni de nem sikerült...


Az áfát nem a cég fizeti, hanem a végfelhasználók.. de a cég pl iparűzési adót a bevétele után fizet. Az összes berjarulekot bruttó bér után, stb...

2017. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát nem rég beszélgettem ezekről az ismerősömmel. Úgy mondta KATA nak nevezik ezt az adózási formát. Ki kell fizetni évi 600 000 Ft-ot +60000 Ft iparűzési adót. És a bevételed nem haladhatja meg a hatmillió Forintod.


Ebben a cikkben amit belinkeltem épp nincs szó.

Csak arról hogy 16% szja-t kell fizetni, és 27% egészségügyi adót, a bevétel 78%-ából. De az is már majdnem a jövedelem fele. Ez nem tudom milyen adózási forma.

2017. júl. 8. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

"Az áfát nem a cég fizeti, hanem a végfelhasználók.."---te vásárlásnál veszel valamit, amiben benne van az áfa, kifizeted a cégnek a cég meg befizeti (ÁFA fizetési kötelezettsége keletkezik, vagy visszaigényli túlfizetés esetén), másrészt a cég is lehet végfelhasználó, vagy te máshogy gondolod?


Jöhet az indoklás is nem csak a fityisz, ha már okoskodtál :)

2017. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja a jövedelem(nem a bevétel elírtam) 78% ából kell adózni 16+27=43 százalékot, a cikk szerint, de cikknél nem írták ennek az adózási formának a nevét.
2017. júl. 8. 10:18
 8/12 A kérdező kommentje:

A KATA nál a bevételed havi max 500 000 lehet. Adónak ki kell fizetni havonta 55 ezret. Tegyük fel beszerzi az anyagot féláron csinál vele valamit és eladja duplán. Kiadás: 250 000 Ft+ 55 000 Ft


Nyert: 195 000 Ft-ot

És nem vettem figyelembe az áramot, meg a helység bérlését, dolgozó fizetését.

2017. júl. 8. 10:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Évi 12m Ft-ig ÁFA mentes, DE nincsen havi megkötés, lehet 1 napon 12m-od a maradékon meg nulla, bár fura lenne, utána meg átkerülnél áfásba.


Nagyon nagy bukta lesz bármi, ha ennyi tudással belekezdesz, előtte hosszasan beszélgessél el egy könyvelővel!

2017. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%

6

Tehát akkor ki fizeti? A végfelhasználók. Pont. Az, hogy a cégen keresztül történik az mindegy.

Ha pedig a ceg a vegfelhasznalo akkor azt már nem adja el, tehát nem generalodik bevétel. Jó reggelt kívánok.


Az iparűzési adóból is elegánsan tulsiklottal...


Kell magyarázni meg a különbséget a között hogy az okos hulyeskedik vagy a hülye okoskodik?

2017. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!