Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Találtam egy új terméket,...

Találtam egy új terméket, amit nagyon vittek, de az itthoni forgalmazó nem akar kiszolgálni, mert állítása szerint ki akartam játszani őket mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az emag webáruházban találtam egy új termék családot (tusfürdő, sampon, parfümök, deo,, krémek...) ezekből egy leárazás alkalmával vásároltam egy nagyobb mennyiséget. Amit az emag partnere a termék forgalmazója ki is szállított. Annyit kérdezett telefonon, hogy hol szeretném értékesíteni, mondtam, hogy pesti üzletemben. A termékeket nagyon vitték, ezért saját webáruházamba is feltettem és két hét alatt a közel másfél raklapnyi termék elfogyott. Ekkor kis keresgélés után megtaláltam a termék gyártóját, akiknél regisztrációt követően leadtam a rendelésemet. De ők visszautasították ezt és a Magyar forgalmazóhoz irányítottak. Mit tehettem volna, a magyar forgalmazótól próbáltam beszerezni a termékeket. De ekkor ők is vissza utasították a rendelésemet. Annyit közöltek velem, hogy nem volt szép dolog, hogy ki akartam játszani öket, illetve, hogy nem szolgálnak ki, mert webáruházba való értékesítés rontja az ő forgalmukat. Csak akkor szolgálnak ki cégeket, ha saját üzletbe értékesítenek és leszerződnek velük. Mit tudok tenni? Nagyon jól pörögtek az eladások, de most nem tudom kiszolgálni a vevőimet.
2017. júl. 20. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

A gyártó pl nem fog veled foglalkozni kis mennyiségű rendelés esetén. Azt kellett volna megkérdezni ,h mennyi a minimális rendelési mennyiség. Ezt még most is megteheted.


Keress másik forgalmazót, akár külföldit.


Egy kicsit több üzleti érzék kéne ha már boltot üzemeltetsz.

2017. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy tapétával volt problémám, én nem sz-aroztam, a termék gyártójával vettem fel a kapcsolatot, és rajtuk keresztül intéztem mindent.

2 nap múlva hívott, a M.o. forgalmazó, hogy menjek a tapétáért.

2017. júl. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld megkeresni a szlovák vagy lengyel vagy román viszonteladót, és importáld tőlük. Lehet, hogy még kedvezőbb árat sikerül kialkudnod (plusz ÁFA természetesen), mint az itthoni forgalmazótól.

Persze az is előfordulhat, hogy az itthoni forgalmazónak kizárólagossága van a magyar piacra, és így a külföldi dílerek sem fognak bekavarni a történetbe (szerződés-függő).

2017. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

OMG! Te aztán próbálod tökélyre vinni a kamu kérdés sorozatot, de csak egyre inkább elszakadsz a valóságtól!

Az viszont jó pont, hogy a korábbi válaszadók hozzászólásait is mindig beépíted a következő kérdésedbe, ez legalább ad egy minimális hitelességet.


Vicces lenne, ha kiemelnéd a régi kérdéseidet is, látszana, hogy honnan indultál és hova fejlődött a kamu kérdéskiíró képességed :)

2017. júl. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
van olyan, hogy a gyártó nem is szolgál ki kiskereskedőket, csak nagykeren keresztül. Ez nem tilos. Ugyanakkor az, ha mondjuk a saját országa kereskedőit kiszolgálja, Téged viszont a hazai nagykerhez irányít, az már felvethet versenyjogi aggályokat, feljelentheted őket. Az viszont még cifrább, hogy most már a hazai nagyker sem akar neked terméket eladni. Szerintem írj megint gyárnak, aztán majd meggyőzik a nagykert (nem azért adtak neki kizárólagos magyarországi forgalmazási jogot, hogy aztán sértődötten ne adjanak el terméket).
2017. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!