Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA vagy bejelentett munkavis...

KATA vagy bejelentett munkaviszony?

Figyelt kérdés

Szerintetek jobban megérné nekem meg a főnökömnek, ha a bejelentés helyett kiváltanám az egyéni vállalkozóit és katáznék?

Milyen előnyei és hátrányai lennének?



2017. aug. 1. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Hátránya egy rohadt nagy bünti, ha munkaviszonynak minősítik...
2017. aug. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

1. miért?

Én is katázok a főnöknek, gyártom a számlákat több éve. Ez a megoldást pont a kormányablak ügyintézői ajánlották.

2017. aug. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Elég baj, érdeklődj könyvelőktől, mindenkinek van olyan ügyfele, akinek mondta, hogy nem lesz jó, katázott, büntették.

Én egy orvost küldtem el, hogy nálam tuti nem lesz katás, mert nincsenek meg a feltételek ahhoz, hogy el lehessen határolni egyértelműen a munkaviszonytól. Fél év múlva bünti...

2017. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
egyébként a navos info-füzetben csodaszépen le van írva, mikor feltételeznek munkaviszonyt.
2017. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

[link]


egészen érthető, normális cikk.

2017. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alap Katával csak fele nyugdíjad lesz.
2017. aug. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha csak ott dolgozol, pláne úgy, hogy előtte munkaviszonyban csináltad ugyanezt, akkor valóban büntetés lehet a vége rejtett munkaviszony miatt. Ha viszont többfelé dolgozol, és ez a munka csak egy a megbízásaid közül, akkor biztonsággal katázhatsz.
2017. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Főnöködnek egész biztosan megérné. Neked, például egy hitelfelvételnél csak hátrányod származna belőle. Nyugdíj szempontjából is rosszabbul jössz ki.
2017. aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Kata akkor negfontolandó ha abból anyagi előnyöd származik, de valóban vannak rizikói is.
2017. aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!