Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan számlázzák ki változó...

Hogyan számlázzák ki változó árat?

Figyelt kérdés

Szeretnék téglásított eszközök életrekeltésével foglalkozni, azonban nem tudom hogyan kellene kiszámláznom ezt a fajta szolgáltatást.


A következőképpen nézne ki:


- Az ügyfél befizet előre egy előleleget, ~1000 Ft.


- Ha szoftveres módon életre kelthető az eszköz, akkor 4000 Ft.-ot fizet majd (tehát 5000-1000).


- Ha az elektronikához is hozzá kell nyúlnom, akkor 10 000-et fog fizetni (tehát 11000-1000).


- Ha nem sikerül, akkor az 1000 Ft. nem jár neki vissza, ez esetben ennyibe került az, hogy foglalkoztam az eszközzel.


Na de hogyan kéne ezt előre kiszámláznom neki, ha nem tudom hogy a három lehetőség közül melyik lesz a végén?



2017. aug. 8. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Előlegként munka v kiszállási díjként

Amúgy mire van a könyvelőd?

2017. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Ez egy baromság. Legyen munkadíj/kiszállási díj, amit akkro is köteles kifizetni, ha az eszköz nem javítható. Ezt meg közöld vele azelőtt, hogy akár rá is nézel az eszközre.
2017. aug. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ok, de ez egy webes szolgáltatás lenne. Ő megrendeli, kifizeti az előleget, én csak ezután állok szóba vele. Tehát magyarul akkor generálja le a rendszer a számlát, amikor megrendeli a szolgáltatást, én a javítás után már nem tudok hozzáírni semmit. Vagy állítsak elő két külön számlát?
2017. aug. 8. 13:49
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocs a kérdésekért, de nagyon kezdő vagyok még a témában.


#1: Nincs könyvelőm.

2017. aug. 8. 13:50
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Akkor keress egyet! Szükséged van rá!
2017. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Msáképpen fogalmazok: Nem kell és nem is vagyok hajlandó fizetni ezért egy könyvelőnek.
2017. aug. 8. 14:56
 7/11 xswerdy ***** válasza:
69%

nem tudom, mik azok a téglásított eszközök, de azt sem, hogy mi a gond.


Megmondod, hogy van 1000 Ft bevizsgálási díj, és elmondod, korrektül, hogy mik a további opciók, és azok költségvonzata. Ha kifizetik, kiszámlázod a bevizsgálási díjat. Aztán nekiállsz. És ha sikerült, kiszámlázod ami még hátra van. Ha nem, akkor csak jelzed, hogy nem sikerült.

2017. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xswerdy ***** válasza:
34%
De annak sincs akadálya, hogy először ne számlát adj, hanem valami pl. díjbekérőnek nevezett dokumentumot az 1000 Ft-ról, és a végén írod meg a számlát, amin feltünteted, hogy ebből 1000 Ft már fizetve van.
2017. aug. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Erre még nem is gondoltam.
2017. aug. 8. 16:18
 10/11 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pacsi, utolsó!!!
2017. aug. 8. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!