Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudtok pár olyan cikket...

Tudtok pár olyan cikket mondani aminek az árfolyama változó és megéri befektetni bele?

Figyelt kérdés

Mint pl. az arany.

Köszönöm de nemszeretnék olyan negatív kommenteket mint példéul 'az arany nagyon rossz befektetés'.


2015. jún. 30. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyers olaj. Biztos befektetés nincs. Ezt jobba ha tudod, akkor mindenki azt venné.
2015. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A valosagot leirni 'negativ komment'?


A valtozo arfolyamu 'cikkek' nem befektetesi celpontok, hacsak nem spekulalni akarsz, magas kockazat mellett. Mivel ranezesre fogalmad sincs az egeszrol, javaslom a bankoddal felvenni a kapcsolatot, es egyeb befektetesek utan nezni (allampapir, kotvenyek, alapok, stb.)

2015. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék semmilyen bankal közösködni! Spekulálni szeretnék !!!!!!!
2015. jún. 30. 13:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy ezek a cikkek nem egyenlőek a befektetéssel, de mindenképpen szeretnék valamit kezdeni a pénzel és ezt a spekulálás dolgot csinálnám a legszívesebben, jobb mintha csak porosodik a pénz a szekrényben..
2015. jún. 30. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Spekulalni, draga 'aranka', akkor kezdjel, amikor van felesleges 5+ milliod, amit 'eljatszhatsz'. A tozsde nem neked valo, hidd el nekem...
2015. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

5 millió? Spekulálni 200-300 millióval lehet alaphangon. De inkább egy milliárddal.

5 millióval max. a Sarki üzlet ellen tudsz spekulálni.

2015. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 millióval kezdtem el "spekulálni" (de utálom ezt a szót...), 3 évi mindennapos demózás után. Egy év után kiszálltam belőle, mert nem termelt annyit, amennyit szerettem volna. Plusszal hagytam abba, de nem érte meg a ráfordított időt. 10 millió alatt nem kezdenék bele újra.


Az arany _hosszú távon_ inflációkövető befektetés. Ezt nálam okosabb emberek mondják. Ha olyan befektetésre van szükséged, amit bármikor mobilizálni akarsz, soha ne aranyban gondolkozz. Lehet olyan 5 éved, amikor megduplázódik az ára, de az is előfordulhat, hogy 8 év után veszteséggel fogsz kiszállni belőle.

2015. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

A "megéri" egy nagyon szubjektív fogalom. Mi a hozamelvárásod? Mekkora a kockázatviselési hajlandóságod? Milyen összegről van szó? Mennyi ideig tudod nélkülözni a pénzt? Mi a befektetés célja? Megannyi kérdés, amik nélkül nem lehet értelmes választ adni.


Az aranyat szvsz bizonyos vagyon fölött a portfólió kis %-ában érdemes tartani, kizárólag hosszútávon. Egy dologba rakni a pénzedet tudás nélkül szimplán őrültség, ami nagyon messze van a spekulációtól. Ha pedig nem akarsz bankkal közösködni, akkor hol szeretnéd tartani adott esetben a 50 tonna gabonát, a 600 zsák kakaót, és még sorolhatnám... a padláson?

2015. jún. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
nem kell bank! Mikor ugy erzed, hogy erosodni fog a forint, akkor a 3 milladdal lemesz egy penzvaltohoz es atvaltod, dollarra, vagy eurora, mikor a kormany mond valami nagy visszhangu dolgot, akkor shortolni fogjak (gyengiteni) a forintot, akkor viszavaltod az eurodat! A vetel es az eladas kozotti arbitrazsod a nyereseged! Latod ezzel az egesszel mar van is egy fundamentalis tudasod! Haverom csinalja ezt 1 millaval, de nem csak euroval van ugy, hogy 2 np alatt keres 8000 ezer forintot, ami szazalekosan nem rossz! Es nincs is olyan nyomas rajta, hogy mikor zarja be az opciojat vagy a stop loss mikor dobja ki. Ha nem ugy alakulnak a dolgok a szekrenyben ugyanugy elfer, mint a HUF. Nem ebbol el, de a brefolyo penzbol tud flancolni rendesen, 4-5 ezres borok, jo ruhak.... Es a fizetesebol nem kell erre koltenie!
2015. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!