Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tejtermelésből mennyire lehet...

Tejtermelésből mennyire lehet megélni?

Figyelt kérdés

Egy fizetést ki tud váltani a vele való foglalkozás? Pl. kecskéből mennyit kellene venni / tenyészteni? Egyáltalán van valami a mezőgazdaságon belül, amibe érdemes belefogni?

Robotmunkán kívül mihez tud kezdeni az ember, ha nincs 10 millió kezdőtőkéje, és 100%-os vállalkozási ötlete?


2017. aug. 22. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem célszerű a mezőgazdaságot milliókkal kezdeni. Ezt szokták javasolni mások is. Ha a helyed, istállók és ólak megvannak, akkor kicsiben kezd, nem baj ha először csak önellátási célból. Aztán ekkor derül ki hogy szeretnéd-e és érdemes-e bővíteni.

A szüleimnek 2 tehenük volt, amik napi 40-50 liter tejet adtak évszaktól függően. Már az a 2 tehén biztosította volna a megélhetést ha nem szocializmus lett volna a kötelező munkavállalással. Mellette minden élelmet megtermeltünk, boltban csak kenyeret kellett venni.

Édesapám szinte élvezte azt hogy képes a gazdaságból a maximumot kihozni úgy hogy nem függött a hálózattól, ami azt jelentette hogy nem volt traktorja hanem a tehenekkel művelte földjét. Lett volna pénze akár két traktorra is, csak neki nagyon tetszett az hogy nem függ az olajipartól, gépgyártástól, semmitől. Akkor jöttem rá mennyire igaza volt amikor ugyanezt a módszert követtem egy saját ipari vállalkozásomban, hogy kiadásom lehetőleg ne is legyen.

A vállalkozások többsége, beleértve a mezőgazdaságot is, úgy gondolkodnak hogy mindent pénzért, tehát kiadással oldanak meg. Kiráz a hideg ettől. Azért csinálják ezt mert kényelmesnek tűnik. Viszont ekkor nem "zsíros" a bevétel.

Például elengedhetetlen a saját fúrt kút vagy akár ásott kút. Mert a vízóra az kiadás lenne. És így tovább.

2017. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
A civilizációt pont az vitte előre, hogy nem mindenki magának csinált mindent. Mindenki azt csinálja amihez ért és cserélnek.
2017. aug. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Igen, először kicsibe próbáld meg. Egyáltalán lesz e kedved , tehetséged hozzá. Mert az egyik legnehezebb dolog a világon az állat tenyésztés, a mellett hogy érteni is kell hozzá.

Itt nincs vasárnap, meg ünnepnap, az állatokhoz mindig fel kell kelni, még ha beteg is vagy. Mert bármilyen géptől elmehetsz üdülni , szórakozni, de az állatoktól nem.

Először járj utána, aki hasonlóval foglalkozik, kérdezd meg , kérj tanácsot azoktól az emberektől. Mert tulajdonképp ezt is , mint minden mást megkell tanulni, piac kutatást végezni hogy hogy tudod eladni a majdani megtermelt árút. Szóval komolyabb dolog ez mint hogy csak neki szaladjon az ember és vagy sikerül vagy nem. Mert ha nem jön be elég húzós anyagilag a bukta.

2017. aug. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kilátástalannak érzem a jövőt, úgy hogy jelenleg is van munkám, de nem szeretem amit csinálok... így értelme nincs az egésznek. Eat sleep work repeat, kb. ez igaz az életvitelemre ebből kifolyólag.
2017. aug. 22. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Például tanyákon gazdáknál ajánld fel hogy segítesz nekik abból a fő célból hogy élőben megismerd ennek az életmódnak minden csínyját-bínját. Persze úgysem ingyen csinálnád, pénzért, házi kolbászért és disznóhúsért, tojásért, stb. De nem a fizetség a lényeg jelen esetben. Aztán ott élőben minden infót megtudsz és kiderül mit szeretnél csinálni. Ha netán nincs hozzá kedved, akkor sem veszítesz tőkét, csak nyersz tapasztalatot és a megegyezés szerinti fizetséget.

Valaha én is voltam úgy hogy nem volt állásom hanem a szülői gazdaságban tevékenykedtem. Az volt életem legszebb időszaka, pont a munkahely nélküli élet miatt. Az év 365 napján a saját életem építhettem és úgy éreztem egy év alatt előbbre jutottam mint amikor 10 évig idegen helyen dolgoztam.

Az 50-es évek előtt még kb. 120 tanya volt a Bakonyban. Ez eléggé beszédes adat, vagyis az emberek jobbnak látták azt az életmódot mint alkalmazottnak menni. És teljesen igazuk volt. Vonzó a városi lét, engem is bevonzott és ugyanaz a véleményem róla mint neked is. Hogy börtön, igaz hogy kényelmes.

2017. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1-es, ez nagyon szép, csak ma már nem lehet megélni 2 tehénből...
2017. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!