Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, 5 éve külföldön dolgozom, vendéglátásban. Vízvezeték szerelő a szakmám. Szerencsés helyzetben voltam anno, mert 3 évig vállalkozónál voltam inas, megtanultam a szakmát. Most itthon voltam a nyáron, így hát elmentem a szakmámba melózni. Egy ismerős által, szintén vállalkozóhoz kerültem, szeretem csinálni, a főnökkel sincs semmi gond. Viszont van egy dilemma: menjek vissza külföldre vagy maradjak itthon és vállalkozzak a szakmámban?! Az egyik énem azt mondja, hogy menjek ebből az országból mert itt sose lesz olyan semmi mint nyugaton, a másik énem maradna, mert egyrészt azt csinálhatnám amit szeretek, másrészt mégis itt itthon vagyok. A kérdés, hogy megéri-e energiát, pénzt, időt belefektetni egy vállalkozásba, ami mint tudjuk labilis. Ott kint meg van a havi nettó 420 ezer Ft ami fix, biztos, de innen nem jut nagyon előrébb az ember, és mondhatni csicska munkát csinál. Mert az. Az hogy 1 milliót bele kell fektetni a szakmába, (szerszámozottság, könyvelő, egyéb felmerülő költségek) jelen esetben nem játszik, mert megoldható. Csak vajon megéri ma Magyarországon bármibe is belekezdeni? Vagy inkább meneküljön az ember? Tudom, hogy a többség ilyenkor rávágja, hogy ha lehetőséged van akkor egy próbát megér, miért ne, stb.stb. De én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ha mondjuk lenne 1 millió forintod (ez csak egy példa) és belefektethetnéd Magyarországon egy vállalkozásba, akkor megtennéd és a biztos fix havi közel félmilliós fizetésedet hagynád elúszni, és éjt-nappallá téve dolgoznál azon hogy azt amibe belefogtál működjön vagy inkább maradnál a biztos ponton (ami jól fizet) de nem itthon, hanem kint. Magyarul lemondással jár. A válaszokat köszi előre is :)

2017. szept. 17. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

És mi lenne, ha keresnél köztes átmenetet?

Mennyit kell dolgozni, illetve kint lenni?

Csak mert simán lehetsz vállalkozó itthon, miközben van

külföldön bejelentett munkád. Amíg kint vagy, szervez-

heted az itteni kapcsolatokat, munkákat, és ha már bein-

dulni látszik a vállalkozás, akkor váltanál.

2017. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint szezonozok. Tehát durván december közepétől március végéig, majd május közepétől október közepéig. Előbbi esetben itthon vagyok 1 hónapot, utóbbi esetben 2-t. Ez viszont nem sok. Az 1 hónap az pont arra elég, hogy pihenjek. A 2 már más, de az is gyakorlatilag csak 1 hónap (pihenés után). Munkát tudna adni a főnököm is (bőven van mit átpasszolni), akkor ugye a hétvégéim ugranak, legalábbis egy ideig biztosan. Csak igazság szerint nem tudom, hogy érdemes-e egyáltalán ma Magyarországon pénzt ölni bármibe is. Van aki azt mondja hú, nagyon megéri, van benne pénz, stb.stb (amúgy tényleg van), van aki pedig azt mondja hogy ne, itthon csak trükközéssel, csalással lehet elérni azt a szintet amit ott kint tisztességes munkával elérsz 1 hónap alatt, menekülj, sok jóra ne számíts itthon, stb.stb.
2017. szept. 17. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

"itthon csak trükközéssel, csalással lehet elérni azt a szintet amit ott kint tisztességes munkával elérsz 1 hónap alatt, menekülj, sok jóra ne számíts itthon, stb.stb."

Ezt a kádermentalitású, a legkisebb pénzügyi kockázattól is mint a tűztől félő, irigy emberek mondják.

2017. szept. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2: Ez nem igaz. Ha jó vagy a szakmádban és van piacod is, akkor bizony szépen meg tudsz belőle élni itthon is. És a saját vállalkozásban van előrejutási, fejlődési potenciál, míg a kinti, alkalmazotti melózásban szerintem nem sok.

Ha "csak" 1M kellene a vállalkozásba fektetned, az nem sok, egy induló vállalkozás tőkeigényét tekintve, tehát ha ennyivel el tudod indítani az nagyon jó.

De ezt neked kell eldönteni. Az biztos, hogy ha kint maradsz, mindig haza fog húzni a szíved.

Az a baj, hogy sokan azonosítják az országot az éppen aktuális kormánnyal. Kormányok jönnek-mennek, de az ország, a fák, a hegyek, a vizek maradnak, teljesen lényegtelen, hogy éppen jobb vagy bal oldal kormányoz.

2017. szept. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha muszály vállalkoznod, akkor legyél egyéni vállalkozó Katás adózásban. Ez nem lesz nagy költség.

Ha számlát kell adni, tudsz adni.

Anyagot meg az ügyfél vegye meg, vagy együtt menjetek el venni.


Viszont, miért nem kint vagy vízvezeték szerelő? Ott több a pénz.

2017. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Legyél kulfoldon vizvezetekszerelo. azt csinalod amit szeretsz, jo penzert es nem otthon. kinn nem muszaly alja munkat csinalni szakmunkásokat jobban meg is fizetik
2017. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd, ez a külföldi munkavállalás csak addig jó, míg se kutyád se macskád, és egészséges vagy, és nem adózol rendesen odakint, és egészségbiztosításod is csak minimális van.

De ha családot alapítasz és jönnek a gyerekek, akkor rájössz, hogy a külföldi lét nem fenékig tejfel. Egy valag pénz elmegy majd egészségbiztosításra. Magánóvodára. És olyan dolgokra, amit Magyarországon bagóért megkapsz, odakint meg irdatlan pénzeket kell fizetni érte.

Arról ne is beszéljünk, hogy megbetegszel. Londonban ha orvoshoz mész, akkor a pultnál a "nővérke" dönti el, hogy láthatod-e az orvost, vagy elküld egy szem fájdalomcsillapítóval - ha csak alapbiztosításod van. De persze ha 800 GBP-t leteszel a pultra, akkor beszélhetsz az orvossal...

2017. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!