Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ingatlan bérbeadást hogyan...

Ingatlan bérbeadást hogyan érné meg, az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Örököltem 6 db belvárosi lakást, a földhivatalban már át vannak írva a nevemre.

Ki akarom adni őket.

Szerintetek magánszemélyként érné meg inkább, vagy cégek csináljak hozzá?

Kb olyan 800.000-1M között / hó lesz a várható bevétel.


Ha céget csinálok, akkor gondolom minden a kiadással kapcsolatos költséget, karbantartás, bútorok, stb el tudnék számolni, míg magánszemélyként nem.

Viszont magánszemélyként meg kedvezőbb lenne az adózás.


Ti melyiket csinálnátok?



2017. szept. 24. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én ennyi lakásra már céget csinálnék.
2017. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én meg beszélnék egy könyvelővel :-)
2017. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha csak feleennyi lenne a bevételed, már akkor is érdemes lenne egy jó könyvelőt felkeresni ezzel kapcsolatban.
2017. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Keress fel egy könyvelőt, mert évi 12M után már nem csak SZJA-t kell fizetni, hanem EHO-t is.
2017. szept. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Beszéltem már könyvelővel többel is, az egyik azt mondja, hogy Kata-s egyéni vállalkozóként csináljam, mert úgy évi 12M bevételig összesen havi 50.000 Ft lenne a kiadásom, viszont ebben az esetben nem tudok költséget elszámolni.


Ugyanakkor tervezem a befolyó bérleti díjakból további ingatlanokat vásárolni, és ott már az illeték miatt nem mindegy, hogy cégként vagy magánszemélyként veszem.


Viszont most mint magánszemély vagyok az ingatlanok tulajdonosa, gondolkodtam azon, hogy csinálok egy céget, eladom a cégnek, de akkor megint adóvonzata van.


Úgy tűnik, a könyvelők sincsenek annyira képben ezzel a témával.

Ti hogy csinálnátok?


Egyáltalán magánszemély kiadhatja úgy az ingatlanját, hogy egy kft-hez megy a bevétel??

2017. szept. 24. 18:16
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem. Ha magánszemélyként adod ki, akkor magánszemélyként van bevételed.i

Ha KFT-t alapítasz, akkor nem Te adod ki, hanem a KFT (lehet egyszemélyes is) és ahhoz megy a bevétel.

Ott elszámolhatsz költséget is.


KATA-s semmiképpen nem lennék, hiszen havi 1 millió bevételt írsz, a KATA-snak viszont 8 millió felett be kell jelentkeznie ÁFA körbe - ez tovább bonyolítaná a dolgot.

Nem biztos, hogy megéri cégként csinálni...


Ha van pénzed bőven, akkor ne könyvelőt keress, hanem egy profi adótanácsadót vagy keress olyan céget, akik szintén ezt csinálják és ott érdeklődj.

2017. szept. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6: De ha magánszemélyként vannak a tulajdonomban az ingatlanok, és csinálok egy Kft-t, akkor a Kft kiadhatja az én magántulajdonomban lévő ingatlanokat??
2017. szept. 24. 18:27
 8/17 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor tervezem a befolyó bérleti díjakból további ingatlanokat vásárolni"


Én azért ezzel várnék még egy kicsit...

Hat lakás kiadásával már azért van dolog rendesen, még ha hosszú távra adod ki, akkor is. Előbb rázódj bele, milyen feladatok vannak a működtetésével kapcsolatban, s ha úgy érzed, már simán megy minden, akkor ugorj bele újabb ingatlanba. Vésztartalékot/forgótőkét meg mindenképpen hagynék - sose lehet tudni, mikor milyen nagyobb kiadás jöhet. Ne adja Isten, de mostanában elég gyakran gyulladnak ki házak, ha kiég egy lakás vagy akár egy nagyobb csőtörés esetén azt helyre kell tudnod hozni.

2017. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért jó a KATA ajánlgatása, mert KATA-s nem is lehet az a vállalkozó, akinek ingatlan bérbeadásból származik bevétele. Ergo ingatlan bérbeadást nem lehet KATA-val csinálni; vagy magánszemélyként, vagy más adózási formában lehet. Szóval én arra a könyvelőre annyira azért nem hallgatnék, aki ilyen tanácsokat osztogat.
2017. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8: Nem rögtön. Számításaim szerint kb 2 évente forog ki annyi bérleti díj, hogy tudok venni 2 évente egy újat.
2017. szept. 24. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!