Szerződni munkára?

Figyelt kérdés
Fűnyírással foglalkozom. Sok olyan megrendelő van aki potenciális, egész évben lenne megrendelve a fűnyírás. Mindegyik félnek egy fajta biztosíték lenne a szerződés. Na de ha esetleg bebuknám a pénzt ezt a szerződést hogy tudom érvényesíteni? Milyen szerződést célszerű írni? Egyeltalán van értelme, vagy csak kamu ilyen esetben egy szerződés... mondhatni kitörölhetem vele?!
2017. szept. 29. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:

"Fűnyírással foglalkozom. "

Vállalkozó vagy, vagy csak úgy feketén csinálod?


"Na de ha esetleg bebuknám a pénzt ezt a szerződést hogy tudom érvényesíteni? "

Ez nem igazán érthető: milyen pénzt buknál be? Elvégzed a munkát, megkapod utána a pénzt. Ha nem kapod meg, oda többet nem mész, ezzel szemben gondoskodsz róla szájhagyomány útján :-) , hogy az illetőről elterjedjen: nem fizet a munkáért.


Amúgy nem nagyon világos: egész évre akarnál szerződést írni?

2017. szept. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért ha nem egy kertről van szó hanem ipar területről, ha azt nem fizetik ki lehet komolyabb veszteség is. Éves szerződés amivel ők biztosítanak hogy az én munkám lesz, az én áraimmal, én biztosítom hogy az adott feltételekkel és megállapodással lesz elvégezve a munka.
2017. szept. 30. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!