Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás megszünteté...

Egyéni vállalkozás megszüntetése. Mi a menete?

Figyelt kérdés
Mi történik, ha 10 éve működő egyéni vállalkozásomat meg akarom szüntetni? Mi történik pl az eddig "felhalmozott" berendezésekkel? Legtöbb ki értékű, 3-4 van ami 1-2 milló/db. Mi lesz a bankszámlaszámmal? Nekem kell bemennem a bankba és mondani hogy nem kérem tovább? Mivan ha semmit nem teszek?
2017. okt. 16. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Hihetetlen nehéz volt rákeresni. Én is belerokkantam.


[link]

2017. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mi lesz a bankszámlaszámmal?"

Az van, hogy be kell menni és megszüntetni.

Ha semmit nem teszel, akkor fut tovább a vállalkozói számla, fizetheted a számlavezetési díjat, ha meg nincs rajta pénz, de le sem mondod, akkor negatívba megy át és követelésként fog jelentkezni.


Tekintettel arra, hogy az egyéni vállalkozó teljes vagyonával felel a vállalkozásért, ezért, ha nincs adótartozásod, akkor semmi gond a nagyobb értékű tárgyakkal. Ha van adótartozásod, akkor, ha nem akarod, hogy végrehajtás legyen, akkor add el és fizesd ki a tartozást.

2017. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!