Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri Amway termékekkel...

Megéri Amway termékekkel foglalkozni? Tényleg annyira jók? és mennyi idő kell, hogy hasznom is legyen belőle?

Figyelt kérdés
Csak komoly válaszokat szeretnék, nagyon fontos lenne. Köszönöm!
2010. máj. 29. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, nem Amway-nél vagyok, hanem FLP-nél, de ez is ugyanolyan vállalkozás, mint bármelyik más.

Attól függ mennyi munkát és milyet teszel bele, de átlagban egy kiemelkedő kereset a hasonló cégeknél legalább 3-5 év.

2010. máj. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
82%

ha sok ismerősöd van, akiket rá tudsz venni a vásárlásra és hosszú távon is fenn tudod tartani a vevőkörödet, akkor bármilyen mlm rendzserben sikeres lehetsz

amúgy nem különösebben kiemelkedp termékek, se az amway, se az oriflame, se a többi, de elég, ha a vevők ezt hiszik róluk... :P

2010. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
96%

Véleményem szerint az efféle munkák csak bizonyos embereknek jön be. Ha nincs baromi sok barátod, vagy nem vagy eléggé barátkozó típus, nyílt, és nem vagy elég meggyőző, akkor aztán 10 év múlva se keresel vele 5000nél többet.

Amúgy a termékekről annyit, hogy van amelyik nagyon jó, van amelyik nagyon nem.

2010. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyszerű a válasz:egy meghirdetett segédmunkás állásra ötvenen jelentkeznek minimálbér körüli összegért is.Ezek a cégek sokszázezres keresetet ígérnek,mégis lasszóval kell új jelentkezőket fogniuk.Az amway tizenöt éve van magyarországon és nincs állandó ügynöki köre.Ha a tizede igaz lenne,csak kihalásos alapon lehetne odakerülni,nem nekik kéne levélben rábeszélni idegen embereket a szuper munkahelyükre.Így szerintem a tizede sem igaz!
2010. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Vállalkozónak sem való mindenki, erre sem alkalmas mindenki.

Ha jó a szponzorod és nem csak az eladásra teszi a hangsúlyt, ha tudsz extrákat adni a vevőknek, pl. időnként küldesz egy mailt, hogy mittudomén melyik tisztítószert hogyan hígítsa, hogy a szőnyegből a foltot kiszedje, az elég jó eszköz.

Építeni kell vevőkört, meg saját magad is fel kell építened, mint embert. Ehhez idő kell, és sokan pár hét/hónap alatt megunják és elkönyvelik, hogy nem működik. Sosem értettem, miért gondolják ők azt, hogy ilyen munkával 2 hét alatt lesznek milliomosok, amikor sok vállalkozó 2-3 év alatt sem képes normális jövedelmet felmutatni.

Egyébként a cég is nagyon fontos. Az Amwayt nem nagyon ismerem, azt mondják jók a termékei. Ha a cég támogatja a dolgozóit (ingyen képzések, eszközök, folyamatos tájékoztatás, nyílt napok, stb), akkor próba szerencse. Sok kitartás kell hozzá és gyomor, mert a család és a barátok a legrosszabb "vevők".

Ja, nézz utána, hogy milyenek a hosszútávú jutaléklehetőségek és van-e szintesés, vagy az elért szinted megmarad akkor is, ha kihagysz pár hetet/hónapot/évet. A jogdíj is fontos, hogy esetleg a gyerekek megörököljék utánad a "vállalkozásodat".

Az Oriflame és hasonlók:

2010. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

folyt.

Könnyű, mert olcsók a termékek, de nehéz velük dolgozni és jól keresni ugyanezért. Meg azért, mert már dermesztően irreálisok az üzleti elvárások a tanácsadókkal szemben. Avon ugyanez.

FLP, Amway: Tudtommal nem egy üzlet, mert az FLP mlm, az Amway network marketing és van köztük pici különbség. Általános vélekedés, hogy drágák a termékek, én utánaszámoltam 1-2-nek és olcsóbb, mint a bolti. Na jó, a 100as bolt áraival nem versenyképesek, de nem is egy kategóriák.

Az a meglátásom, hogy ha nem csak rövid távon koncentrálsz az eladásra, hanem hosszú távon az üzletépítésre is figyelsz, a kapcsolatépítésre és a vevőiddel való kapcsolattartásra, netán tudod ezt az üzletet összekötni egy másik szolgáltatással, akkor jól működhet.

Remélem segítettem.

2010. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az eladással nincs tapasztalatom, de a termékekkel igen: ugyanazt a színvonalat nyújtják, mint bármi más az adott árkategóriában. Így nekem pl. nem éri meg venni amway-t, mert a heti nagybevásárláskor kerülök egyet és berakom a kocsiba, ami kell, nem kell vele külön foglalkoznom. De nagymamám pl. rajong értük, szóval egyszerűen meg kell találni a megfelelő vevőkört.
2010. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! igazából az érdekelt, hogy mennyire térül meg a befektetett idő, és hogy mennyi munkát igényel. én iskola mellett gondolkoztam rajta, de lehet, hogy inkább megvárom a suli végét, és csak utána próbálkozom...
2010. máj. 29. 16:39
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm pár éve foglalkozott ezzel a termékkel. Rnegeteg munkát fektetett bele,nagyon sok embert felkeresett. De nem voltak a potenciális vevők között gazdagok. A termékek többsége sem igazán jó,elég drágák,és hiába kell csak évente egyszer megvenni,mert olyan kiadós,az embereknek nincs erre pénze,sokkal jobb tisztítószer és olcsóbb pl. az ecet. Rengeteg időt elpazarolt, semmi haszon fejében.
2010. máj. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Istenem, még 20év után is be tudnak húzni embereket.
2010. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!