Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nekem alapból jó érzékem...

Ha nekem alapból jó érzékem van a "dolgokhoz", akkor könnyebben tudok csinálni egy netes vállalkozást, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mindig arra törekszem, hogy rendszereket csináljak, nem pedig favágómunkát. Rühellem, amikor valaki még egy tartalmi rendet sem tud létrehozni, nem még hogy valami a háttérben is olajozottan müködjön.


Technikai affinitásom erős, angolul tudok, neten mindenre hamar megtalálom a megoldást, jó érzékkel találok magamtól is megoldást technikai problémákra.


Vagy ezek mit sem számitanak, ha egy webáruházat akarok csinálni, nekem is be kell segggggelnem azt az 1-2 évet munka mellett éjszakázva, hogy menjen a dolog?


2017. okt. 29. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha jó érzéked van hozzá az előny,de a pénz sokkal erősebben dominál.


Tehát véleményem szerint ha valakinek meg van hozzá a megfelelő érzéke, motiváltsága és az induláshoz szükséges összeg valamint a több hónapnyi tartalék, kapcsolatok, akkor összejöhet.

2017. okt. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

mivan?


csinalni egy weboldalt és olyan dologert kerni penzt amit az ember onmaga hozott letre az kereken nulla forint

2017. okt. 30. 09:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Kérdés mit adsz el?

Webáruházat kb fél nap alatt létre lehet hozni olyan 100 ezerből domainnel, és minden aprósággal.

De kérdés mit akarsz árulni?

Én is értek a nethez, nem is kicsit, tudásommal már szoftverfejlesztőknél kerestem pénzt tesztelőként, hétvégente fizetés kiegészítésnek.

Más is ért a nethez, beszél angolul, de ez nem feltétlen előny.

Neked úgy kell gondolkodni, mint a maradék 90% agyhalott, úgy leszel sikeres.

2017. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 SzuDa ***** válasza:
Ha talpraesett vagy, könnyebben tudsz boldogulni, ez kétségtelen. De ez csak egy a szükséges vállalkozói kompetenciák és feltételek közül, ami ráadásul nem is elengedhetetlenül fontos, csak nagyban megkönnyíti az életed. Milyen vállalkozást akarsz, mit akarsz árulni, ki lenne a célközönséged, hogy akarod hirdetni magad, kitől szerzed be az árut, milyen árpolitikával dolgoznál...? Ezek mind olyan kérdések, amikre először magadnak kell válaszolnod, mert ha ezek nincsenek tisztázva benned, akkor mindegy az, hogy milyen érzéked van a dolgokhoz, mert vidáman benne van a kudarc esélye a történetben.
2017. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"neten mindenre hamar megtalálom a megoldást,"---tehát kitudsz írni a gyakorira egy kérdést és talán még a google-t is képes vagy használni, gratulálok!
2017. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bakker annyi fogalmatlan ember irkál ide, hogy az nem igaz!


"Úgy értem, hogy mindig arra törekszem, hogy rendszereket csináljak, nem pedig favágómunkát. Rühellem, amikor valaki még egy tartalmi rendet sem tud létrehozni, nem még hogy valami a háttérben is olajozottan müködjön."


Nagyon jó, hogy rendszerszemléleted van, vállalkozóként érteni kell a stratégiát, nemcsak a taktikai dolgokat. Aki képes rendszerben látni a dolgokat, az sokkal sikeresebb lesz, nem kérdés.


"Vagy ezek mit sem számitanak, ha egy webáruházat akarok csinálni, nekem is be kell segggggelnem azt az 1-2 évet munka mellett éjszakázva, hogy menjen a dolog?"


Mit kellene évekig seggelned, nem értem. Webáruházkészítést meg lehet tanulni online tanfolyamokból, tudásanyagokból, aztán 1 hét alatt összerakod még akkor is, ha akkor csináltál olyat életedben először.


"Ha jó érzéked van hozzá az előny,de a pénz sokkal erősebben dominál.


Tehát véleményem szerint ha valakinek meg van hozzá a megfelelő érzéke, motiváltsága és az induláshoz szükséges összeg valamint a több hónapnyi tartalék, kapcsolatok, akkor összejöhet."


Na az ilyen szemléletű vállalkozók szoktak olyan szépen csődbe menni, hogy csak úgy porzik.

Nem pénz kell a netes vállalkozás elindításához, hanem marketingtudás és technikai tudás.

Nem kell több havi tartalék sem, inkább kezdje el munka mellett, nulla kockázattal.

Kapcsolatokból nem fog megélni. Marketing és reklám kell a folyamatos vevőszerzéshez.


"Webáruházat kb fél nap alatt létre lehet hozni olyan 100 ezerből domainnel, és minden aprósággal. "


Milyen 100 ezerből? :D Ha fizetsz valakinek, az 100 ezerért nem fogja megcsinálni, pláne nem fél nap alatt. Ha magadnak csinálod, akkor meg nem kerül semmibe. Még a fizetős rendszerek sem kerülnek 100 ezerbe, az ingyenesek (pl. woocommerce, opencart, prestashop...stb) tök ingyen vannak.

egy domainnév kb. 2000 Ft/év, tárhely is van már kb. 3000-ért évente...na jó webshophoz kicsit nagyobb kell.


A neten valóban megoldást lehet találni majdnem mindenre, de fizetős tudásanyagok vásárlásával megspórolsz pár évnyi próbálkozást és rengeteg elvesztegetett időt, kidobott pénzt.

2017. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Wix és társain csak el kell rendezni a dolgokat 100 ezerből reklám mentes, tárhely satöbbi, programozó nem kell.
2017. nov. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hat nekem az a bajom h az ilyen wix es tarsai elore ki vannak talalva h barki tudja használni de emiatt a rugalmassaguk megy is a kukaba


en jobban szerettem mindent az alapokbol osszetakolni es akkor minel tobb dologrol en rendelkezem

2017. nov. 1. 22:30
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os: Szerintem meg pont a Te fajtád aki csődbe megy, azt hiszi meg lehet oldani mindent pár 100ezerből, saját magának sablon weboldalt csinálni nulla tudásból stb. A marketing se annyi h kétszer elolvasod és tádám ott van napi X ezres forgalmad...a többiről nem is beszélve. :D


Kíváncsi lennék milyen vállalkozásod van és mennyire életképes ezzel a gondolkodással. :)

2017. nov. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
a remény is egy jó termék...sokan azert adnak pénzt hogy ugy erezhessek hogy "ŐK IS"
2017. nov. 3. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!