Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért nem találok társat...

Miért nem találok társat akivel megvalósíthatok egy vállalkozást?

Figyelt kérdés
Bárkinek elmondom az ötleteimet vagy kinevet vagy nem is érdekli az ötlet. Nincs olyan ismerősöm akivel tudnánk ötletelni és azt mondanánk oké csináljuk meg bármi lesz belőle csináljuk meg mert ugyebár ha elégszer próbálkozunk biztos találunk egy olyan módszert amire vállalkozást lehet alapítani. De nem találok ilyen embert.
2017. okt. 20. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert életképtelen az ötlet?
2017. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Írd le ide az ötleted! Ha valakinek megtetszik, majd társul hozzád.
2017. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
hiába írnám le az ötletem. Lehet gondolni itt egy focipályára, egy gördeszka pályára, egy étteremre, vagy csak kézműves munkák elkészítésére és eladására a lényeg hogy elkezdjünk valamit de az én ismerőseim/haverjaim egy legyintéssel elintézik nem akarnak leülni megbeszélni és belekezdeni valamibe, hiába van neked fullos szállodád ha nincs egy jó csapatod aki irányítja.
2017. okt. 20. 11:27
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Mi a túrót akarsz megbeszélni, ha még konkrét ötleteid sincsenek?!


Én sem vesztegetnék rád egy percet sem ha nincs legalább egy kidolgozott üzleti terved konkrétumokkal.

2017. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Így én se mennék bele, hogy gyere vállakozzunk aztán biztos kitalálunk valami módszert, hogy sikerüljön. Ha valaki konkrét tervvel állna elő, XY dolgot szeretne csinálni, megvan az elképzelése és egy mód a megvalósításra azért esélyebb, hogy komolyan is venném. Főleg ha tudnám mit is akar tőlem pontosan, hogy adjak bele kezdőtőkét vagy ő ért a szakmai részéhez ha pl szakács és éttermet akar nyitni, de kéne valaki aki a papírmunkákat intézi. De csak így, hogy vállalkozzunk én se venném komolyan az illetőt.


Adtam már ismerősnek pénzt vállalkozáshoz, de egy rendesen kidolgozott, reális elképzeléssel állt oda, amiben láttam lehetőséget, megérte befektetni. Komolyan vettem, mert látszott mennyi tervezés és utanájárás volt a dologban, tudta mennyibe kerül elindítani, mennyi lenne fenntartani, felmérte mennyire van egyáltalán igény rá, mennyire esélyes a versenytársakkal szemben. Ha úgy kezdi hogy akar valamit vállalkozni de nem tudja mit én se ültem volna le vele beszélgetni. Nem lehet így nekiállni, hogy valami biztosan összejön, mert senki nem akar sok pénzt beleáldozni sikertelen próbálgatásokba. Ha valami mrg annyira vállalkozni akarna kitalálja maga mit akar csinálni és utána keres hozzá embert, nem csak összeül másokkal hátha lesz valami alapon.

2017. okt. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Várjatok, a kérdező az ötleteléshez sem talál társat, nemhogy egy konkrét vállalkozás beindításához.


Tehát ha jól értem, nincs olyan vállalkozószellemű ember a környezetében (akit ő ismer), aki el tudja képzelni azt, hogy közösen bármilyen vállalkozást beindítsanak.


Ez szomorú. Az ötletes nem kerül pénzbe.


Csak azt tudom tanácsolni, hogy keresgélj tovább!

2017. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt pénzről? Nem feltétlenül kell sok pénz az elinduláshoz (senkitől nem kértem pénzt soha inkább én adnék ha látnám hogy jó az ötlet). Példa. Vesz egy ember hajvágógépet ollót borotvát. Jobb esetben ezek álltalában vannak otthon. (Borotva pengét minden alk. Cseréled) elkezdi baráti körben aztán fejleszti magát és eszközeit mikor úgy látja van jövője kiváltja a vállalkozóit csinálja tisztán ha elég pénze van belőle nyit egy szalont és vesz fel embereket. . Persze közben reklámra is költött. . Ugyan ilyen alapon nehogy már ne lehessen vállalkozást indítani.
2017. okt. 20. 13:05
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Hajjajj, itt van baj, nem is kicsi...
2017. okt. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#6 Köszönöm! kérdésem megértő "fülekre" talált.
2017. okt. 20. 13:12
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

"Nem feltétlenül kell sok pénz az elinduláshoz"


Ezért megy csődbe a hazai vállalkozások fele egy éven belül. De kell.


A példád nem jó. A fodrászszalonhoz először is szakma kell, majd profi cuccok, egy jó hely az üzletnek, hatalmas marketing (figyelj, már kb. 20 M-nál tartunk), és irgalmatlan sok munka az első időszakban. Egy átlagos szépészeti szalon 5-6 év után fordul nyereségesbe. De ha egy zsilettpengével és egy papírvágó ollóval kezded (mert van otthon), egy ügyfeled se lesz, csak aki megszán (szülők, tesók, közeli rokonok).


Ne higgy azoknak, akik lehúzzák az ötleteidet majd. De legyenek ötleteid. Anélkül nem megy. Ha meg vagy győződve arról, hogy amit kitaláltál, életképes, akkor vágj bele egyedül!


Viszont pénz nélkül nem megy. Jó, vannak kivételek. Én is indítottam már 10.000 Ft beruházásos ötletet, ami jövedelmez annyit, mint a milliós költségből létrehozott és SEO-zott, orrba-szájba marketingelt vállalkozásom. De alapvetően az van, hogy az első időszakban talicskázni kell a milliókat a felfuttatáshoz.

2017. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!