Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozónak, ha...

Egyéni vállalkozónak, ha szívességből átmenetileg segít egy családtagja, akkor kell valamilyen szerződést írnunk?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok, termékeket gyártok. Párom szívességből vállalta, hogy időnként a munkahelyén átadja a megrendeléseimet, ott fizetik ki személyesen. Ő ugye nem az alkalmazottam, nem kap pénzt a segítségért és számlát sem állít ki helyettem, azt én írom meg előre. Kell valamilyen szerződést írnunk, hogy egy esetlegesen NAV-os ellenőr vásárlásakor (ellenőrzésekor) se legyen belőle probléma?

2017. nov. 15. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Ne viccelj már, a párod annyit tesz, hogy ha már úgyis ott dolgozik, akkor a posta helyett elviszi neked a számlát és az árut, cserébe elhozza a pénzt. Miért kellene ehhez az alkalmazottadnak lennie? Nem vesz részt a termelésben, a kész termék célba juttatását segíti, ráadásul extra munka nélkül.
2017. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van, a kérdés, hogy ezt a NAV is így látja-e egy esetleges próbavásárláskor. Mert az ő értelmezésükben csak egyértelműen tisztázott körülmények között működhet közre bárki, legyen szó akármilyen kis szívességről, segítségről.
2017. nov. 15. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Írtok szerződést aztán ha lesz ellenőrzés akkor bemutatjátok a szerződést, ha meg nem akkor mindketten kidobjátok a kukába.
2017. nov. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A párod csak a munkahelyén adja oda a kollégáknak a termékedet, nem? Ott meg mit keresne egy NAV-os próbavásárló?
2017. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!