Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért lehetetleníti el azokat...

Miért lehetetleníti el azokat az egyéni vállalkozókat az ország akik "csak egy kis mellékest" akarnak keresni?

Figyelt kérdés

Gondolok olyanra akik munka mellett körmöznének, vagy a szakmájukba kisebb maszekokat vállalnának munka után. Ha ezek az emberek kiváltanák a vállalkozóit talán még a nullszaldót se tudnák kitermelni vele.


Talán attól félnek hogy több bevételük lenne amit zsebre vágnának számla nélkül?

Aki nem tudja kitermelni a vállalkozás költségeit az így is feketézik. Aki meg igen, az is simán a haveroknak meg ismerősöknek nyomja számla nélkül.

Akkor mi értelme az állam részéről ennek az egész cigánykodásnak? Csak hogy még élhetetlenebbé tegyék ezt a szarfészek országot?


2017. dec. 31. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

Te mégis miről beszélsz?

Ki lehet termelni belőle nyereséget is...

Nem fizetek járulékot, mert nincs év közben kivétem (saját döntésem), de a nulla járulékkal is jogosult vagyok táppénzre, csedre, gyedre. Hű, de szar nekem...

2017. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem tetszik el lehet takarodni más országba pl. Nigériába. De minden idők legeslegjobb államát ne szarfészekezd, cigénykodásosózd le! A vzetők a kommunista időkből visszamaradt károkat igyekeznek kijavítani...
2017. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%

Nekem is kell minden bevétel után adózni és járulékot fizetni, másra us vonatkozik a törvény.

Btw főállás mellett 25ezer a kata, kibírható az adócsalóidnak is

2017. dec. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
3, a kata sokaknak felesleges pénzkidobás főfogl mellett. :) CSak nem gondolkodnak.
2017. dec. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
á, én hülye, hogy nem esett le, hogy Bazsó megint magával fog beszélgetni...
2017. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

"Gondolok olyanra akik munka mellett körmöznének"


Pont, hogy munka mellett jobban lehet vállalkozni, mint főállásban - hiszen mellékfoglalkozásúként nincsenek olyan magas adóterhei, mintha főfoglalkozású lenne. (nem kötelező KATA-sként adózni, lehet tételes költségelszámolásban)

2017. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Ahhoz hatalmas tehetségük van a magyaroknak, hogy megideologizálják a saját korruptságukat...

Amit te a mellékes jövedelem megkeresése kapcsán érzel, az ugyanaz mint amit az uborkatolvaj indiánok éreznek....

2017. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

" Ahhoz hatalmas tehetségük van a magyaroknak, hogy megideologizálják a saját korruptságukat... " !

Milyen igaz!


A kérdezőnek tulajdonképpen az a baja, hogy nem üzemeltethet ingyen vállalkozást mert gonosz állambácsi megadóztassa, de az egészségügyet meg a rendes utakat meg a biztonságos államot meg az átlátható adórendszert elvárja...

2017. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
A katánál kedvezőbb adózási mód külföldön sincs. Ha lenne, már rég alkalmaznám. De nincs.
2017. dec. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

9, főállásban kedvező, mellékben egyáltalán nem biztos.

Egy év alatt befizetsz 300e-t, és cserébe semmit nem kapsz.

Tételesként messze nem fizetek ennyit év végén, és biztosított vagyok járulékfizetés nélkül.

2017. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!