Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen támogatást igényelhetné...

Milyen támogatást igényelhetnék/pályázhatnék meg?

Figyelt kérdés
KATÁ-s EV vagyok pár hónapja, több helyről hallom, hogy százezreket kaptak pályázatokon keresztül. Amit vállalkozás kezdete előtt kell igényelni, azt már nyilván lekéstem, de gondolom így is van többféle, amit meg lehet pályázni. Gépeket is tudnék venni, a 0-ról indultam el. Ötletek?

2018. jan. 2. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg semmilyet, ami kimondottan induló vállalkozás támogatás és nem visszatérítendő.


Ezért jobb ha előre tervezel, életképes üzleti tervvel, költségvetéssel, adó optimalizálással és nem utólag gondolkodsz. Mert jelenleg a leghitelképtelenebb státuszban vagy... Sokan ugranak fejest az e.v. kataba, meg az ingyenességbe, aztán meg koppanás a vége.


Ha beregisztráltál volna pl. munkaügyibe egy hónapra, akkor 6 havi bér és járuléktámogatásod lehetett volna,ennyivel lett volna kevesebb a kiadásod az első fél évben, emellett pl. 2-3 millió tőketámogatást is igényelhettél volna mellé. És csak ha megvan a támogatói határozatod, utána kellett volna kiváltani az ev-t. Így viszont most ettől kizártad magad minimum két évre.


Jelenleg, ami elérhető az a vállalkozásfejlesztési hitel számodra, ami viszont nem támogatás, hanem hitel.


Támogatást, majd 1 de inkább két lezárt üzleti évet követően talán kaphatsz, de a kata max 12 milliós éves bevételt feltételez ( afelett nem is igazán éri meg, váltani kellene hozzá adózási formát ).Az meg ezekhez talán alsó hangon ha elég.Hitelhez viszont jó eséllyel még az sem.


Jelenleg két hitel érhető el induló vállalkozásoknak, az egyik az MVA mikrohitel, de mint induló kb dupla ingatlan fedezet kell, mintha lezárt üzleti éved lenne, igaz kedvezőbb a kamatozása.


A másik az otp invest, de ott meg aktív bankszámla múlt 10 hónap kellene, és legalább éves 10-15 millió bevétel, hogy a minimum 3 milliót megkapd, emellett egyik hitel esetére sem optimális a kata, mert a nav igazolásban, csak a bevétel töredékét tekinti jövedelemnek, így sokszor utasítják el.


Szerintem jobban járnál, ha pl. egyszemélyes kft-vé alakulnál át apporttal és úgy igényelnél hitelt, mint induló vállalkozás.

2018. jan. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia,


Köszi a válaszod. Nincs szükségem hitelre, csak gondoltam hátha van valami támogatás, amire még benevezhetek. Egy ismerősöm majdnem egy millát szerzett a semmire, indulás előtt, emiatt krédeztem.

2018. jan. 2. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Optimálisan 2-3-4 milliót minden induló össze tudna szedni igy kezdő támogatás formájában.Csak kevesen terveznek.
2018. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
és nem mindenre adnak.
2018. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!