Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Online vagy analóg rádió...

Online vagy analóg rádió alapításába érdemes-e fogni?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2-3éven belül szeretnék alapítani, egy saját rádió csatornát, cégünk már van, 7-en alapítottuk, a költség amit rá szánnék maximum 50-100millió.

Analóg rádióban gondolkozunk elsődlegesen, ez számunkra azért rizikós, mert a pályázat nyertesét az Nmhh választja ki, az meg nagyjából mindíg kormányközeli személyt választ győztesül, de mi szeretnénk politikailag függetlenek lenni, nem szeretnénk úgy járni mint annak idején s Danubius, vagy a Class.

A másik lehetőség, az online rádió indítás, azonban tartunk tőle, hogy kevesen hallgatnának minket, így nem lenne nyereséges a vállalkozás.

A 3.lehetőség az, hogy megvásárolunk egy már létező frekvencia engedéllyel rendelkező megyei rádiót, ahonnan elkezdhetjük sugározni adásainkat. Ezzel nem lenne gondunk, azonban az eddig megkeresett kisebb rádióktól elutasítást kaptunk, különösebb indok nélkül.

Volt olyan cég, ahol, az utolsó pillanatban mégsem egyezett/egyeztek bele a tulaj/tulajok az eladásba.


Szerintetek próbálkozzunk tovább, a rádiós cégbe való bevásárlással, induljunk egy freki pályázaton, vagy kezdjünk online sugárzásba?


2018. jan. 12. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából egyiket sem ajánlom, mert elkéstél a témával.

Én az előző évtized első felében rádióztam egy pesti kereskedelmi rádiónál. Akkor még volt hallgatóság, mert nem volt social media és zene streaming (pl. Youtube), és az internet is még olyan stádiumban volt, hogy a szélessávú net nem volt elérhető az otthonokban, így az emberek rá voltak kényszerülve a rádióhallgatásra. Ma már nem tudnál olyat virítani, ami merőben új lenne. A neten 100 millió adás érhető el, ezek a rádiózás megcsúfolásai, hiszen egyetlen szoftverrel megoldható az egész. Ha a hagyományos frekvenciákon akarsz újat mutatni, akkor viszont az aktulis ORTT által van megkötve a kezed, pályázatot írni kész rémálom, egy csomó kötelezettségvállalással jár, és akkor még nem is beszéltünk a szükséges hátszélről. amit nem tudom, hogy honnan szerzel meg. Elképzelni nem tudom, hogy te és a haverjaid mi újat tudnátok mutatni... Az nem új, ha beállsz ezrediknek egy olyan rádióadóval, ami adáslebonyolító szoftvert használ, megszűri a telefonálókat, stb.... Tényleg elmondhatnád, hogy te mit akarsz újítani.

2018. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából az én és egy gyerekkori barátom fejéből pattant ki az ötlet.

Volt egy YouTube csatornánk, amit tavaly hagytunk abba, 2 évig csináltuk, körülbelül 250-320ezer feliratkozónk volt, de nem éreztük úgy, hogy ez a mi utunk.

A 2017-es év arról szólt, hogy magunk köré gyűjtöttünk olyan embereket, akiknek van tehetsége, a rádióval kapcsolatos munkák elvégzésével kapcsolatban, illetve olyan támogatók kerestünk,akik anyagiakban hajlandóak segíteni minket.

Ez végső soron sikerült is.

Mivel mi is tudjuk, hogy csak zene játszásával lehúzhatjuk a rolót, ezért mi egy reggeli és egy délutáni-esti műsorra építenénk a rádió vázát.

Van humorunk, tudom, hogy ez kevés, de van rá remény, hogy megtudjuk magunkat szerettetni a hallgató közönséggel.

Csak azt nem tudjuk, hogyan induljunk el.

Már van cégünk, logónk, adózunk,összeszedtük a felszerelést(fülesek, mikrofon, számítógép, keverőpult, stb.)

Van nevünk, már csak egy frekvencia kellene.

2018. jan. 12. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Klasszikus rádiót manapság max. szőlőkapálás közben hallgatnak emberek, azokon a régi elemes vevőkön, csak hogy szóljon valami a háttérben és ne hülyüljenek meg a csöndbe...
2018. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csináljatok inkább podcastet, azt már csupán egy 10 ezres mikrofonnal is el lehet kezdeni. Aztán költsd azt az 50-100 milliót marketingre. Bár ha valóban jól csináljátok akkor már 5 milliós marketing büdzsével is simán a legnépszerűbb podcast lesz a tiétek.


A rádiózás és a TV haldokolnak. Egyszerűen nincs szükség már rájuk.

2018. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!