Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Műkörömépítő és masszázs...

Műkörömépítő és masszázs szalonhoz mennyi pénzre van szükség?

Figyelt kérdés
Otthon csinálnám háznál,a szobámat akarom átalakítani.Mennyi pénzből jönnék ki?Semmilyen kellékem nincs még meg csak a 2 szakmát kezdtem el csinálni.A masszírozóból még van egy évem a körmös nemsokára meg lesz.A kettőt együtt akarom majd csinálni.
2010. jún. 5. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de szerintem 100.000 Ft-ból már el lehet indulni.
2010. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na 100e-ből biztosan nem jön ki.

Csak egy normális masszázságy olyan 40e körül van.

A műkörmös kellékeket is meg kell vásárolni.

UV lámpa se olcsó, 10e körül van.

A szobát is megfelelően ki kell alakítani, nem árt egy paraván öltözéshez, kulturált szék, asztal, mosdó, ha bejelentett vagy akkor nem tudom kell-e engedély , és persze valahogy el kell indítani az egész vállalkozást és ügyfeleket kell szerezni.


Ügyesen ezt kevés pénzből is lehet, de szerintem ez legyen az első:

Ülj le, fogj egy papírt és egy tollat, kezdd el összeírni tételesen, hogy melyik munkádhoz mi kell majd. A legutolsó vattapamacsig mindent írj fel, ami nélkül nem tudsz elindulni. Ne nagy tételben, hanem csak a szükséges minimumot. A bevételből majd töltöd a készletet.

HA a körmös hamarabb megvan, azzal kezdj, majd extra szolgáltatásként bevezeted később a masszázst is. Viszont a körmös talán ki tudja termelni a pénzt a masszázs kellékeire, de ehhez látni kell mire lesz szükséged, azokat hol és mennyiért lehet beszerezni.


Pontosan határozd meg, hogy mit akarsz csinálni. Általános körmös akarsz lenni? Vagy van egy olyan része, amire specializálódnál? Ugyanez a masszázsnál is.


Honnan lesznek vendégeid? Hogyan tudsz új vendégeket szerezni? Ez mennyibe fog neked kerülni és miből fizeted ki?


Amikor ezzel megvagy, kezdd el kidolgozni az egészet.

Ha ügyes vagy, mindig más modellt viszel magaddal és már a tanfolyam alatt is szerezhetsz visszajáró vendégeket. A modelled meg ajánljon téged. A tanfolyam alatt ingyen vagy minimális összegért (anyagköltség) vállalsz vkit, neki jó, mert olcsó lesz, neked jó, mert gyakorolhatsz és ha megismer vki, lehet, hogy később is visszajár majd.

Plusz ezeket az embereket később meg lehet keresni azzal, hogy ajánljanak téged.


Na de a többit már privátban, ha érdekel.

2010. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!