Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy svédmasszázs és egy...

Egy svédmasszázs és egy wellness ill. alakformázó masszázs tanfolyamot végeznék el. Mennyire jó vállalkozás ez? Tudom hogy ügyfélkör függő és a kedvesség szaktudás sokat számít.

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Annyira jó szakma, hogy én gyógymasszőrként ülök itthon munkanélküliként fél éve.

Anno vizsga után elkezdtem egy szalonban masszírozni, persze feketén, mert vállalkozóit kiváltani masszőrként egyenlő az öngyilkossággal.

Három hónapig tudtam csinálni, ez idő alatt épp, hogy a helység bérleti díja összejött, néha még annyi sem...


Elképzelhető, hogy egy felkapott üdülőhelyen, vagy Pesten meg lehet belőle élni, én Hajdú megyei vagyok, itt az embereknek nincs pénze drága masszázsra, ha olcsón vállalom akkor meg én nem élek meg, ráadásul rettegek, nehogy lebukjak az Apeh előtt.


És valóban, nagyon divatos lett masszőrnek tanulni, viszont valóban JÓ masszőr kevés emberből lesz.

Empátia, kedvesség, türelem és jó izületek kellenek hozzá!

Ez utóbbit viszont nem biztos, hogy tudod előre.

Nekem pl. fél év masszírozás után jöttek elő iszonyat fájdalmak a csukló és ujjizületeimben, valamint a derekam is nagyon fájt.


Csak akkor kezdj bele, ha valóban imádod a masszázst, mert ebből meggazdagodni nem fogsz, valamint az egészséget is károsítja.

(nem véletlenül kapnak veszélyességi pótlékot a gyógymasszőrök a kórházakban és nem véletlenül "csak" 7 óra a munkaidejük.

2011. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!