Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruházat szeretnék csinálni...

Andrisking kérdése:

Webáruházat szeretnék csinálni hogy tudom elkezdeni?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
26%
Elsőnek érettségizz le.
2018. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, miket szeretnél árulni a webáruházadban.


1. Cég:


Webáruház üzemeltetéséhez ma leginkább a szlovák cég éri meg, 20% ÁFA kulccsal, 0% osztalék és EHO-adóval tudsz indulni, ügyvezetőként nem kell itthon bejelentened magad mint itthon, a nyereségedből fizetett adód nagyjából 15%-al kevesebb mint itthon, a szlovák cégalapítás (rendszám, stb.) előnyeivel együtt. Azthiszem 5000 EUR alaptőkével már tudsz egy s.r.o-t alapítani, külön iparág épült ki már erre, havonta-kéthavonta kell kiruccanni a szomszédba, én fel szoktam fogni egy kis kirándulásnak is. Tudsz nettós (nullás) számlát kiállítani, így ÁFA nélkül tudsz szolgáltatást vagy terméket értékesíteni cégeknek, melyet ők rögtön elszámolhatnak költségként, és fogtak 27%-ot.


Raktár:

Lepattant szlovák ipartelepeken tudsz bérelni bepolcozott raktárakat, csak ugye itt is az a helyzet hogy el kell dönteni mekkora tételben gondolkozol, mert a megfelelő raktári infrastruktúra (targoncák, stb.) megteremtése további 100.000 EUR-s tétel.


Árukészlet:

Szintén el kell dönteni miben és mekkora tétellel gondolkozol. Ha valami elektromos cikkekkel foglalkozó webshopot szeretnél, akkor 100.000-9.000.000 EUR árukészlet az, ami után szóbaállnak veled egyáltalán. Bár sajnos a bejáratott Edigital, Alza, stb. webshopok mellett félek hogy nem fogsz labdába rúgni. Cégeknél pedig komoly referenciákat kell bemutatnod, nem árt egy hivatalos reselleri plecsni, és tapasztalataim szerint a cégek szolgáltatást is vesznek pl. a számítógép park mellé, mely az első telepítéstől a szervízelésen át a számítógép életciklusa végén tartó felvásárlást és/vagy megsemmisítését jelenti.


Úgy sejtem nem rendelkezel millió Eurós tőkével, így szerintem engedd el a dolgot. Ha esetleg más az irány, akkor bocsánat, jelezd, hátha tudok benne segíteni.

2018. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!