Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyitnek egy használt gyerekruh...

Nyitnek egy használt gyerekruha üzletet egyenlore a felmalmozott ruhainkkal. Kérdés: hogy lesz számlám a ruhakrol a boltba amit kerhetnek ell. Lehet esetleg vmi szerzodest irni baratokkal akiktol atvettem, amivel kivedem ezt az adag ruhat!?

Figyelt kérdés
Nyilvan amiket ezutan veszek arrol lesz szamlam..de ezekrol nincs..

2018. febr. 7. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Kivéded?

Hülye vagy? Adózni akarsz olyan után, ami után nem kellene?

Saját holmi nem üzletszerű eladása nem adóköteles. Add el és utána kezdj üzletnyitásba!

2018. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. SAJÁT megunt, kinőtt, feleslegessé vált holmijaidat évi 600 ezer ft-ig adómentesen adhatod el - ehhez nem kell üzletet nyitni.

2.- üzletnyitáshoz boltvezető képzettség kell, nyilván Neked nincs ilyen. Ha felveszel valakit, az meg 100-200 ezer ft havonta pluszban.

Meg pénztárgép (100 ezer ft), meg polcok, fogasok a ruhának, az üzletnek bérleti díja (ha béreled) meg rezsije is van, stb


Viszont, ha üzletszerűen kezdesz eladni, ahhoz ki kell váltani a vállalkozóit - aztán nem kevés adót kell fizetned magad után (ha nincs főállásod, min. havi 50 ezret)

Ha meg barátokkal akarsz a Te ruháidról adásvételit íratni, az meg kifejezetten csalás - nem kéne így kezdeni egy vállalkozást...

2018. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Használt ruhát bizományi szerződéssel, vagy vételi jeggyel tudsz átenni magánszemélytől hivatalosan,úgy hogy az árukészletbe kerüljön.


Olcsóbb, rugalmasabb megoldás,mint nagykertől számlára szerintem.


És igen, jobb ingyen kivédeni, mint bírságot fizetni, üzletszerűség miatt.

2018. febr. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Norbertnek ugy latom o ertette a kerdest!!! Vallalkotas oke,bolt oke, vegzettseg oke

A kerdes az volt hogy,az otthonrol bevitt ruhainkat hogy szamolom el!!?!?!!!!! Ha ugye szamla nincs rola....

Köszönöm a nem ideillo valaszokat

2018. febr. 8. 07:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Felteszel egy borzasztóan rosszul megfogalmazott kérdést, privátban leordítod a fejemet a sok felkiáltójellel meg a stílusoddal - amiért bátorkodtam felhívni a figyelmedet a boltnyitás költségeire - és még ezek után Te vagy felháborodva. NO KOMMENT.
2018. febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Leuvoltottem? Osszekeversz vkivel.a Te stilusod volt sértő!Es nem a kerdesemre valaszoltal Köszönöm
2018. febr. 9. 06:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Lásd,hülye vagy!!! Hat te vagy az!
2018. febr. 9. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!