Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mire van szükségem ahhoz hogy...

Mire van szükségem ahhoz hogy könyvesboltot nyissak?

Figyelt kérdés
Szlovákiai vagyok, de sajnos szlovákul nem találtam semmit és kétlem hogy nálunk is lenne Gyaorikérdésekhez hasonló oldal ezért ide írom, remélve hogy nem térnek el a dolgok a két ország között. Szóval lényegében az érdekelne hogy pontosan milyen papírokra lenne szükségem egy könyvesbolt nyitása esetén? Nálunk nehezen lehet találni angol könyveket (kivéve méreg drágán) ezért gondoltam hogy én esetleg foglalkozhatnék ezzel.

2018. febr. 23. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Leírom a magyar dolgokat - a szlovák törvényeket nem ismerem.

Üzlet üzemeltetéséhez szükséges boltvezető végzettség - ha Neked nincs, akkor kell lennie egy alkalmazottnak, akinek van (ez mindjárt jelentősen megdobja a havi költségedet).

Ki kell váltani a vállalkozóit, adózni, üzlethelyiséget keresni (bérelni vagy venni), rezsit fizetni, adózni, önkormányzat kereskedelmi osztályán bejelentkezni, stb.

De a legfontosabb, hogy üzleti tervet készíts, amiben feltérképezed, hogy van-e rá egyáltalán (fizetőképes) kereslet? Mert anélkül csak kútba fullad a vállalkozás.

2018. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. febr. 23. 16:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ hol akarsz nyitni, Szlovákiában, vagy M.O-n?


Itthon eléggé visszaesett a bolti értékesítés, sorra zárnak be.


Az online viszont megy,amihez neked kézenfekvőbb, ha kint alapítasz pl. egy s.r.o-t és nem csak könyveb gondolkodsz, esetleg. Kedvezőbb adó lehetőségeid vannak,révén itthon 5% a könyv áfája,nálatok meg 20, ha jól tudom általánosan

és nem kötik meg a kezed az itthoni szabályok, még akkor sem, ha esetleg ide is tervezel átvételi lehetőséget biztosítani, amivel már kieshet az alkalmazott képesítési igénye,és a járulékköltségen is sok megspórolható.


kis segédlet van a neten is ehhez:

[link]


sro-val kapcsolatban meg itt:

[link]

2018. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!