Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Alapítvánnyal kapcsolatban...

Alapítvánnyal kapcsolatban kérdeznék (? )

Figyelt kérdés

Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt nem a "saját vállalkozás" témába kellene írni, viszont ez áll legközelebb hozzá.


Nagyon régóta szeretnék már alapítványt létrehozni, ami az oktatás fejlesztésével, illetve idősek számítógép oktatásával kapcsolatos. Valamelyik nap hallottam egy hírt, ami mellett nem tudtam elmenni. Azt hallottam, hogy minden alapítványt 2 millió forinttal támogat az állam évente, ami vissza nem térítendő, és bármire költhető, ami az alapítvány fejlesztésével kapcsolatos.


Ez rettentően jól hangzik, de számomra nagyon hihetetlen.


Van egyáltalán igaz ez, akkor van ennek valami feltétele? Minden alapítvány kap ilyen támogatást, vagy ez csak adható? Esetleg el kell érni valamit ahhoz, hogy egy alapítvány ekkora mértékű támogatást kapjon minden évben?


Sajnos erről sehol nem találtam semmilyen cikket, ezért kérdezlek titeket.


Köszönöm szépen a válaszokat!



2018. márc. 4. 17:01
 1/2 xswerdy ***** válasza:

Ha jól sejtem, a civil szervezetek működési támogatására gondolsz. Rengeteg infó van róla a neten, pl itt:


[link]


Nem alanyi jogon kapja az alapítvány pályázni kell. Szabályozva van, hogy milyen területeken működő civil szervezetek pályázhatnak egyáltalán. Max. 3 milliót lehet kapni jelenleg, nem 2-t. És a "bármire költhető" azért részletesen szabályozva van.

2018. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Oktatási témában működő alapítvány számára 3 millió Ft csak aprópénz, 100* ekkora összegre volna szükség, amit adományoktól, szponzoroktól kellene összeszedni.
2018. máj. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!