Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gézengúz alapítvánnyal kapcsol...

Gézengúz alapítvánnyal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 13:03
 1/7 anonim válasza:
0%
Nincs!
2010. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, van. Nagyon jó!Mi is jártunk, nagyon szerettük. Nem olcsó, de a Gekkoval ellentétben nem a pénzre hajtanak, nagyon jó tanácsokat adnak, nagyon jók a foglalkozásaik, orvosi hátterük is van, ha pedig ők már nem tudnak segíteni, akkor továbbirányítanak. Melyikbe mennétek? Pest vagy Győr?
2010. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia, sajnos csak most tudtam a gép elé ülni. Pestre van időpontunk. Elég pozitív volt amit írtál. Ti csak foglalkozásra jártatok vagy más miatt is? Kislányom majdnem 1 éves és nem kúszik/mászik, illetve nem lépeget, ha tartjuk sem igazán áll meg a lábán. Háziorvosunk javasolta, csak nem tudtam mire számítsak vagyhogy milyenek a tapasztalatok.
2010. jan. 26. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi játszóházba kezdtünk el járni, mert nálunk a mászás teljesen kimaradt. Ez pedig nem jó.

Erről nem tudom, hogy hallotál-e már, de a 4.kerületben van egy óvoda, ott is jártunk Tótszöllősy Tünde mozgásfejlesztőnél, az ő tanácsára kezdtünk Ayres terápiába, ami meghozta eredményét. Ha budapestiek vagytok, szerintem érdemes felkeresni őt is. [link]

A korai fejlesztőt is sokan dícsérik. Ott nem jártatok még?

2010. jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

( Előző is én voltam )Ő egyébként úgy fogalmazott, hogy az agyat egy kis szekrényként "vázolta", amin nyitva maradt egy fiók, és ez a mászás fiókja. Így vissza kell vinni a gyereket a fejlődésben a nyitott fiókig - megtanítani mászni - és utána be kell tolni a helyére a fiókot. Tudom elvont ezt így olvasni, de ezzel nagyon jól szemléltette a helyzetet. Sok olyan feladatot adott, ahol másként nem tud közlekedni a gyerek, csak mászva. Pl Ikeában lehet kapni olyan bújó csövet (én így hívom), az arra készteti, hogy másszon. De asztalok alatt is csinálhatjátok, illetve székek alatt. De nekünk az is bevált, hogy kiskutyásat játszottunk és mi is csúsztunk-másztunk-ugattunk. A felettünk lakó meg visszaugatott :)

Mellesleg az Ikeás játékos bútorok szinte mind használhatóak Ayres terápiás eszközként (és jóval olcsóbbak is!).

Továbbá az összes hintázós játék fejleszti az egyensúlyt és stimulálja az agyat. Nekünk van zsákhintánk is, ikeás libikókánk...stb., azt nagyon sokat használtuk, illetve bilibonk is, amit imád. [link]


Remélem tudtam segíteni.

2010. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy.Az új EU-s játszótereken lévő eszközök 90%-bankapcsolódnak az Ayres terápiához, érdemes minnél többet játszira menni. Hintázni, futni, rollerezni, biciklizni, mérleghintázni, csúszdázni, körhintázni...stb.
2010. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megint én. :D

Itt is egy video a biliborol, bár ez a mini, ilyenünk még nincs, de hamarosan lesz. : )

[link]

2010. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!