Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meglévő s működő játékbolt...

Meglévő s működő játékbolt tulajdonosok véleményére lennék kíváncsi, hogy megéri-e játéküzletet nyitni!?

Figyelt kérdés

Kisebb játéküzlet nyitását fontolgatom!

A minőségi termékek/márkák forgalmazását engedélyeztetni kell? Mint pl. Lego-duplo, Fisher-Price,Simba....stb! Ezek nincsenek levédve? Hol szerezhetőek be a legjobb áron!? Mert gondolom a Regio is használ árrést.

Illetve szerintetek lenne ennek az üzletlek jövője? Hisz rengeteg webes rendelés érhető már el! :/

Azokkal fel lehet venni a versenyt?



2018. márc. 30. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Mekkora településen, mi van a közelben, saját bolt vagy bérelt, van-e boltvezető végzettséged vagy alkalmazott kell hozzá, mennyi tőkéd van rá? : ezek a kérdések, amiket először meg kell válaszolni (magadnak) és számolni,mi, mennyi, a többi, általad feltett kérdés csak utána következik.
2018. márc. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésed alapján azt jósolom, hogy bele fogsz bukni.
2018. márc. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Tekintve, hogy ezek alapján se üzleti terved, se piackutatást nem végeztél meg így általánosságban semmit, ne erőltesd.
2018. márc. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha ufy gondood, hogy attol mert egy 10 éve piacon lévő elmondja neki megéri, akkor attól Neked is ugyanazok lesznek a mutatóid?


Életszerűbb, ha egy x fős vásárlói kör megoszlik 2 dudás között, semmint csak azért mert megnyilik egy új üzlet akkor 2-szer annyival több vásárló is lesz a piacon.


Ezért is értelmetlen az ilyen kérdés és a másolódás és árháború a nyomott árrésekkel piaci kihívóként.

2018. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Természetesen van üzleti terv!

Az első kommentnek igaza van s ezeken már túl vagyok!

De nem akartam ennyire részletesen leírni, hogy ne legyen hosszú! Ezért vágtam kérdésem a közepébe!!(még ha laikusan is hangzott)

Boltvezetőim nincs, csak kereskedelmi végzettségem s benne vagyok már több mint 15-éve. Én igazság szerint arra lettem volna kíváncsi, hogy fel lehet e venni a harcot a webes üzlettekkel szemben... Mivel ők nem bérelnek üzletet, nincs rezsi....stb. Így alapból tudnak kisebb árréssel dolgozni...(de lehet rosszul gondolom)

2018. ápr. 1. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem gondolod rosszul (első vagyok) nem véletlenül írtam, hogy saját üzlet vagy bérelni kell, kell-e alkalmazott vagy sem, stb?

Ha engem kérdezel, akkor nem igazán lehet felvenni a versenyt, de továbbra sem mindegy, hogy azon a településen van-e már játékbolt, ha igen mennyi, stb. Nemrég egy 12 ezres településen jártam, kíváncsi voltam, van-e játékbolt, beszédbe elegyedtem valakivel, mire kiderült, hogy 3 is!! (plusz Lidl, Tesco, stb) Nos, egy ilyen helyen tuti nem mondanám, hogy nyiss egy negyediket :-)


Ráadásul nem csak a webáruházakkal kell felvenned a versenyt, hanem a multik akcióival is.

2018. ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Természetesen nem meggondolatlanul ugranék fejest a mélyvízbe, csak mert úszni támadt kedven ;)

20ezres lakosú város s egy játékbolt van, ami elég tré s egy papírírószer ahol van némi játékkínálat.

Minőségi gyártóktól nem találni itt kínálatot.Pedig biztos lenne rá igény, az olcsók melett is....

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! ;)

2018. ápr. 2. 00:18
 8/8 anonim ***** válasza:
"Pedig biztos lenne rá igény, " - piackutatás + fizetőképes kereslet szükségeltetik hozzá.
2018. ápr. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!