Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan történik az Nyrt....

Hogyan történik az Nyrt. Részvényeinek eladása, megvétele?

Figyelt kérdés

Ha Nyrt-t alapítok ( igen, tudom 20 millió a törzstőke ) hogyan tudok pénzt szerezni a cég részvényeiből? Hogyan működik ez az egész? Nyílván ha én vagyok a többletet tulajdonos akkor nekem van a legnagyobb beleszólásom.


Hogyan lehetséges az hogy egyes cégek milliós darabszámban adják a részvényeiket és mégsem aprózódik el a cégük?



2018. ápr. 1. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak Zrt.-t alapíthatsz, tőzsdei bevezetése utaán lehet Nyrt-vé alakítani.

2.6.4. A részvénytársaság alapítása


A Ptk. rendelkezései szerint részvénytársaságot csak zártkörűen lehet alapítani. A Ptk. ezt azzal nyomatékosítja, hogy elvi éllel kimondja: tilos az alapítás során a részvényeseket és az alaptőkét nyilvános felhívás útján gyűjteni. A tilalom a nyilvánosan működő részvénytársaság fogalmából is levezethető, hiszen a nyilvános működés feltétele a részvények tőzsdére történő bevezetése. Egy nem létező, még be nem jegyzett társaság a még nem létező részvényeit nem tudja bevezetni a tőzsdére, a nyilvánosság számára azokat nem tudja felkínálni. Ismételten utalunk arra, hogy a működési forma a jogszabályi feltételek teljesülése esetén megváltoztatható.


Az alapszabály az általánosan kötelező tartalmi elemeken túl kötelezően tartalmazza:


az alapítók kötelezettségvállaló nyilatkozatát az összes részvény átvételéről.

a kibocsátandó részvények számát, névértékét (kibocsátási értékét), a részvények előállításának a módját,

a közgyűlés összehívásnak a módját, a szavazati jog gyakorlásának a feltételeit és módját,

az első könyvvizsgáló személyét.


A társaság nyilvántartásba vételére azt követően kerülhet sor, miután igazolást nyert, hogy a nyilvántartási kérelem benyújtásáig az alapítók a pénzbeli betétek tekintetében a részvények névértékének vagy kibocsátási értékének legalább 25%-át befizették, valamint a nem pénzbeli betéteket teljes egészében a társaság rendelkezésére bocsátották (kivéve, ha az apport értéke az alaptőke 25 %-át nem éri el.)

2018. ápr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Cégek (Nyrt) adás-vételekor a tözsdén megvásárolható részvények számtól függetlenül létezik az aranyrészvény:

ennek birtoklása lehetőséget ad egy közgyülés többségi határozatának megvétózására.

2018. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!