Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyógynövény termesztéshez...

Gyógynövény termesztéshez milyen feltételek szükségesek?

Figyelt kérdés

Szükséges-e szakirányú termesztési ismeret?


Kell-e hozzá termelői igazolvány?


Szükséges-e hozzá valamilyen speciális iskolai végzettség?



#mezőgazdaság #Gyógynövénytermesztés #gyógynövény értékesítés
2018. ápr. 10. 13:12
 1/5 Badattitude ***** válasza:
Már OKJ-s , gyógynövény termesztő tanfolyammal is hozzá lehet látni.Ha jól tudom, kell hozzá termelői. Ennek tükrében jól ki kell találni, hogy a kereslethez mérten mire van lehetőség termeszteni. Sok sikert ! :)
2018. ápr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az OKJ-s tanfolyam kötelező hozzá vagy nem?
2018. ápr. 12. 13:37
 3/5 Badattitude ***** válasza:
Hajlok rá , hogy igen. Ha nem, akkor sem árt, ha " papírunk van róla " . Másrészt, ha valaki regisztrált munkanélküli, akkor érdemes kérdezősködni, mivel ennek keretében meglehet, hogy finanszírozzák.
2018. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem mint akinek volt közöm hozzá mondok néhány jó tanácsot:

Badattitude amit leírt tökéletesen megfelel és most leírom miért.

Tárgyévet megelőző éven írnak ki pályázatokat gyógynövénytermesztésre ezek nyerteseitől biztosan megveszik a tárgyéven termelt növényeket. Mindenki mástól csak akkor, ha még van hely.

Ami kell komoly nagy tételű termelőknek:

minimum 5 hektár termőföld akár öntözési lehetőséggel(előny)egy növénytípus részére, növény függvényében tisztító/szárító/raktár/csomagoló, művelő,betakarító eszközök.

Szakirányú ismeret nem árt, hogy legalább tudd mit ültethetsz.

Minimum őstermelői szükséges.

Erősen ajánlott a speciális végzettség jelen esetben gyógynövény termesztő.

2018. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is ezen gondolkozok. Most vizsgáztam gyógynövénygyüjtö és feldolgozásbol. Azt nem tudom, hogy hogyan tovább.
2018. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!