Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyermekem dolgozhat-e az én...

Gyermekem dolgozhat-e az én boltombam?

Figyelt kérdés
Egy kis élelmiszer boltot viszek. És a fiam szeretne nálam dolgozni (15éves). Bármiféle adózás és engedélyeztetés nélkül beállhat a pénztárgép mögé?

2018. ápr. 24. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

Nem, sajnos nem. 15 éves korban egyébként is csak szülői engedéllyel és csak diákmunkát végezhet. Engedély nélkül meg aztán semmit sem.


Én másmilyen profilú kisboltot viszek, párszor hagytam a fiamat - 8 éves - segíteni, de tökéletesen tudom, hogy ez nem legális. Kassza mögött ráadásul nehéz kimagyarázni, hogy nem is dolgozott (ha hátul pakol-csomagol a raktárban azért az nehezebben nyomon követhető, de ha jól értem te nem csalni akarsz, csak érdekel, hogy van-e lehetőséged a fiaddal munkát végeztetni).

2018. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:

"Bármiféle adózás és engedélyeztetés nélkül beállhat a pénztárgép mögé?"


Azt mégis hogy?


Másik. A gyerekünk nem a saját jogi személyünkkel azonos, külön jogi személy, persze életkorától függően.


Aztán > gyerekmunka...?

2018. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!