Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi szükséges egy autószerelő...

Mi szükséges egy autószerelő műhelyhez?

Figyelt kérdés

Apum gondolkozott hogy nyitni kéne egy nagyon kezdő, alap autószerelő műhelyt, amiért autószerelőnek tanulok.

Az OKJ befejezéséig még ez a pár hét és 2 év kell de addig beindítanánk, keresenénk addig szerelőt aki beindítja.

Ezzel egy probléma van, nemtudom mi kell hozzá.

Felszerelés szempontjából, már kezdetlegesen jól állok az itthoni bütyköléseknek köszönhetően de egy pár szerszám 2-300 ezer forintból kihozható+a csápos+ami szükséges.

A hely ahová menne a műhely, már megvan kis átalakítást igényel max.500.000 forintból a hely tökéletesen kialakítható.

Mi kell hozzá?



2018. ápr. 26. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

"Az OKJ befejezéséig még ez a pár hét és 2 év kell de addig beindítanánk, keresenénk addig szerelőt aki beindítja. "


Ezt a mondatot kevésbé tudom értelmezni: milyen 2 év kell hozzá? És miért?

Kiesel az iskolából, leginkább semmilyen gyakorlatod nincs, ha kerestek valakit, annak MINIMUM kb.havi bruttó 220 ezer ft a bére (de ennyiért nem fog elmenni), amit ki is kéne tudni termelni a műhelyben+ a vállalkozó adója. Merthogy vállalkozói engedély kell hozzá. Meg a műhelyhez mindenféle más engedély.

2018. ápr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, lemaradt: a javslatom. ne hozzátok jöjjön egy valaki, aki beindítja, hanem Te menj el alkalmazottnak valahová, ahol kitanulod a szakma csínját, bínját, gyakorlatot szerzel és utána már nyithatsz egy műhelyt. de egy vállalkozáshoz nem csak szerelni kell tudni, hanem vállalkozási ismeretek, adózás, marketing, stb szükséges.
2018. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van.

Menj, tanuld ki a szakmát!

Abból szokott a baj lenni, mikor laikus vállalkozást indít.

2018. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mi kell hozzá?"

Minimum 5,de inkább 10 év komoly szakami múlt és gyakorlat.Ez általában minden műszaki jellegű szakmára érvényes.Egy komoly és minőségi műhelyfölszerelés az nem párszázezer hanem több millió forint.Ez egy igényes műhelyre szintén igaz.

2018. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy értettem hogy most 11.-et végzem jövőre érettségi és utána 1 év OKJ.

Sajnos nekem még sok idő, ezért kéne 1-2 alkalmazott aki addig ott van, csinálja és amire én végzek addig már tudnám a dolgokat és kezdhetnék ott.

Ezen kívül milyen tanulmányok kellenek, ahhoz hogy nyithassunk egy ilyen műhelyt, gondolok itt mestervizsgára, technikusira?

2018. ápr. 26. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!