Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Létezik, hogy a HIPA bevallásn...

Létezik, hogy a HIPA bevallásnál eleve már csak bevétel 80%-át kell beírni?

Figyelt kérdés
KATA-s vagyok, de hipánál nem a tételes adózást választottam. Online kezdtem el kitölteni. Az oké, hogy az adóalap a bevétel 80%-a, csak nekem az furcsa, hogy nem találok olyan rubrikát, ahová a teljes bevételt kellene beírnom, hogy a rendszer kiszámolja a 80%-ot, hanem mintha már eleve a csökkentett összeget kellene beírnom nettó árbevételként. Létezik ez?

2018. ápr. 27. 20:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Igazából azért furcsa, mert az SZJA és a KATA bevallásoknál soha semmiféle tudást nem követelt meg a rendszer a felhasználótól, csak vakegér módjára be kellett írni a jövedelemigazoláson kapott összegeket illetve a számlázott összegeket összességét, és minden mást a rendszer számított ki. Itt meg még zárójelben sincs odaírva, hogy a teljes bevétel 80%-a, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy mindenki tisztában van vele. Ez nem jellemző a kitöltőprogramokra.
2018. ápr. 27. 20:09
 2/7 anonim ***** válasza:
aki sóher, szenvedjen.
2018. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nézd, ez egy olyan oldal, ahol egymásnak segítünk. Én is rengeteg kérdést megválaszoltam már, próbálok segíteni, ahol tudok. Szóval ha nem tudsz/akarsz érdemben hozzászólni, akkor ne rontsd itt a levegőt. A válaszoddal csak saját magadat minősítetted.
2018. ápr. 27. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Van olyan mellektevekenyseges könyvelő , aki szinte mindenért pénzt kérne, de nyilván emiatt kevesebb is az ügyfélköre, aztán kivetiti másokra a frusztrációit. Aláírom, katasnak sem árt egy ettol normálisabb könyvelő, de egy hipa kitoltesi útmutatóért ne akarjunk már lehúzni boldog boldogtalant egy forum oldalon 😊


Htv. szerinti egyszerűsített adóalap-meghatározás választásakor nem kell kitölteni a VII. 2-5. sorokat,

valamint a fentebb említett a)-c) és e) esetben (átalányadózó, eva-alany, tételes adóalap szerint adózó kata-

alany, kisvállalati adó alanya esetén), az„A", az a)-e) esetekben az„E" jelű betétlapokat. A tételes adóalap

szerinti adózó kata-alanynak a VII. 1. sorát sem kell kitöltenie.

A kisadózó vállalkozások tételes adójának hatálya alá tartozó jogalany az iparűzési adó alapját egyébiránt

háromféle módon állapíthatja meg:

 az általános szabályok szerint [Htv. 39. § (1) bek.] ekkor nem kell külön nyilatkozatot tennie a bevallási

nyomtatványon,

 a nettó árbevétel 80%-ában [c) pont] erről nyilatkozik a bevallási nyomtatvány főlap VI. pont

c) alpontnál X tételével,

 tételes adóalap szerint (székhely, illetve telephely településenként 2,5-2,5 millió forint adóalap alapján)

adózik, ezen adóalap-megállapítási mód adóévre történt választásáról a korábban benyújtott

bejelentkezésében, illetve változás-bejelentésében már nyilatkozott, ezért az adóbevallásban ismételt

nyilatkozatétel nem terheli.

A VII. 1. sorban kell feltüntetni:

a) az egyszerűsített adóalap-megállapítást választó átalányadózó esetén az átalányadó alapját, a VII. 6.

sorban pedig az átalányadó 1,2-vel szorzott összegét, azaz az iparűzési adó alapját;

b) az eva alanya esetén az eva alapját, a VII. 6. sorban pedig az eva-alap felét, azaz az iparűzési adó alapját;

c) a tételes adóalap szerint adózó kata-alanynak az 1. sort üresen kell hagynia, míg a VII. 6. sorban

székhelye és valamennyi telephelye után 2,5 millió forintot. Ha valamely - székhely, telephely szerinti -

önkormányzat illetékességi területén az adóalany adókötelezettsége nem állt fenn a teljes évben (pl.

telephelynyitás, telephely megszüntetése, székhelyáthelyezés miatt), akkor az adott település esetén a 2,5

millió forint naptári napokkal arányos részének megfelelő együttes összeget;

d) a nettó árbevétel 80%-ában való egyszerűsített adóalap-megállapítást választó bármely - 8 millió forintot

meg nem haladó nettó árbevételű - vállalkozó esetén az„A" jelű betétlapon levezetett (kiszámított) nettó

árbevétel összegét, a VII. 6. pont alatt pedig a nettó árbevétel 80%-ának, azaz az adóalap összegét"

2018. ápr. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Norbi, te annyi hülyeséget hordasz össze itt ingyen, hogy ennek a javításából megélne pár könyvelő. Jobb pénz az ell, önell...
2018. ápr. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerencsére a gyakorlat nem ezt mutatja 😊Igaz, egyszer egy nagy rendbetételre szükség volt az ilyen jellegű " fizess mindenért " a jó konyvelot meg kell fizetni,

stb. exkönyvelő után, de ebből még nem általánosítanék vagy lennék frusztrált, pláne egy ilyen sokszereplős piacon. Pláne hogy ptk és btk kártérítés is vonatkozik a megbízási szerződés kapcsán a könyvelési hibák miatt.

2018. ápr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Igazából nem ezzel volt gondom, magával az adóalap kiszámolásának módjaival tisztában voltam, csak nekem az furcsa, hogy egy online kitöltőprogramnál eleve a kiszámolt összeget kell beírnom, azért bizonytalanodtam el, hogy jól csinálom-e. De úgy tűnik, hogy ennél nem csináltak mást, minthogy az eredeti űrlapból létrehoztak egy online kitölthető változatot, amihez ugyanúgy tudni kell mindent. Nem egyszerűsítették le, mint az SZJA bevallást.
2018. ápr. 28. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!