Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A családban van 25 hektár...

A családban van 25 hektár föld. Eddig ki volt adva bérbe, de most azon gondolkoznánk, hogy mi műveltetjük meg. Kifizetnénk minden talajmunkát, betakarítást de minden bevétel a miénk lenne.100km-re van tőlünk az egybefüggő szántó. Jobban megérné?

Figyelt kérdés
2018. márc. 4. 10:36
 1/4 anonim válasza:
Mennyiért van bérbe adva ?
2018. márc. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Bővebben , nem találnál olyan embert aki időben és tisztességesen elvégezné a munkákat, kijuttatná az összes drága vegyszert, műtrágyát és nem lopná el a termés egy részét még, ha busásan megfizeted akkor sem. Arra is gondolj, hogy a földet folyamatosan figyelni kell és időben kitalálni, hogy mi legyen a következő lépés , munkafolyamat. 100km-ről ez sem menne vagy nem érné meg az utazgatás.
2018. márc. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Neked is van folded? Vagy logikusan gondolkodsz? Gondoltam en is erre ezert is tart vissza a dolog.

2018. márc. 6. 15:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak földjeim ( 40 ha ) , ráadásul a település közelében ahol lakom, de már ki vannak adva . Kicsit kevesebb a pénz, de semmi dolgom, rizikóm nincs és ez nekem megéri. A szomszédom a világ egyik legészérebb embere, de ő is kiadta a földjét ( 2 ha ). Évekig műveltem és néhány munkát mással csináltattam, de nem érte meg a sok idegeskedést, fáradozást munkahely mellett. Egy nyaralást nem tudtam időben leszervezni, tavasszal, ősszel szinte minden hétvégén kellett valamit csinálni, nyáron könyörögni a kombájnosoknak és a munkahelyen a szabiért aztán mégsem jöttek aratni stb.. Kötött munkaidő mellett nem lehet ezzel is foglalkozni.
2018. márc. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!