Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy 16 eves baratom elkezdett...

Egy 16 eves baratom elkezdett facebookon ruhakat reklamozni es eladni, es az lenne a kerdesem, hogy ez legalis?

Figyelt kérdés

a dolog igy nez ki: hirdeti az amerikaies azsiai divatu ruhakat facebookon, ha valaki erdeklodik, akkor o behozatja kulfoldrol, ez kb 3 het. a fizetes pedig ugy tortenik, hogy van egy eloleg, a tobbit pedig szemelyesen kell kifizetni, amikor megerkezett a ruha.

Kiskorunak ilyesmit illegalisan lehet csinalni?

Valakitol azt hallottam, hogy az adohivatal ezt bunteti, ez igaz?



2018. ápr. 30. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem fiezet utana adot, bunteti. Kiskorukent, meg nem lehet vallakozo.
2018. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit csinál, nem legális, viszont az adóhivatal csak akkor bünteti, ha rajtakapják. Pl. egy jóindulatú ismerőse felhívja rá a figyelmüket. Erre készülsz netán? Na, akkor szép kis "barát" vagy.
2018. ápr. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen illegális, korából adódóan nem is végezhetne ilyen tevékenységet legálisan. De ha valaki fel nem nyomja, akkor nagy eséllyel megússza. Benne vagyok facebookon olyan csoportokban ahol közvetett ismerősök árulnak aliexpressről rendelt bizsukat 10x-es áron évek óta, mindenféle számla nélkül. Én mondjuk biztos nem rizikóznám meg, ott a KATA adózás, annál kedvezőbb szerintem nincs. De a barátodnak ez sem játszik, természetesen.
2018. ápr. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat es nem, nem faladni akarom ot kedves #2, hanem ovni es tajekoztatni a kockazatokrol...
2018. máj. 1. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!