Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » KATA számlaadás? Ki adhat...

KATA számlaadás? Ki adhat számlát?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy mennyire nézi a NAV (vagy bárki), hogy a számla amit a KATÁS vállalkozó kibocsát, kinek a nevén van?


A szitu a következő, feleségem grafikus, én is az vagyok viszont nekem még van egy szakmám. Én váltanám ki a KATA adózási formát, mert én a saját szakmámat még a grafikus mellé hozzá tudom adni mint tevékenységi forma, én azt csinálnám, a feleségem a grafikusi tevékenységet. Viszont, ha ő hirdeti magát, hogy grafikai munkákat vállal, elvégzi, akkor én adhatok számlát mint KATÁS vállalkozó, arról amit Ő megcsinál? Hiszen így lenne praktikus nekünk. Amit effektíve ő csinál, arról az ő nevében kéne számlát kiállítani, vagy mindegy, hogy ki állítja ki?



2018. máj. 12. 18:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem tudom érthetően írtam-e le, de a feleségem NEM vált ki semmilyen vállalkozóit, viszont ő csinálja a grafikai munkát, amiről én adok számlát.
2018. máj. 12. 19:04
 2/14 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem. Ha a megrendelot nem zavarja, hogy veled kot szerzodest, toled kap szamlat es kozben az asszonnyal tartja a kapcsolatot, meg mukodhet.
2018. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Olyan tevékenységről adhatsz számlát, amit hivatalosan végzel. Adhatsz szobafestésről is, ha felveszed tevkörnek, csak akkor kell ilyen végzettségű alkalmazott.


Te hirdess, ne ő, ennyi.

2018. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
Attól függően milyen a tevékenységi köröd, kellhet szakírányú végzettség pl. fényképész. Az esetben alkalmazottként, vagy egyszerűsített foglalkoztatottként is bejelentheted.
2018. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem elég az efo, elég régóta kizárólag munkaviszonyt fogadnak el; és ha nem tűnt volna fel, a kérdező is grafikus, tehát a felséget be se kellene jelenteni.
2018. máj. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És grafikán belül milyen szakterület? Fotográfus kepesiteshez kötött. Míg a fotó szerzői jogvédett jószág amihez igazából vállalkozás sem feltétlen kell.
2018. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak példaként: Ha komplett arculatot terveztek, ahhoz kell arculati kézikönyv, amiben meg van határozva az átadott anyag minden egyes elemére vonatkozó leírás. Ha pl saját készítésű képet használnàl, de nem vagy fotós / saját plasztika/mozgókép animáció/ webdesign közül is bekerülne elem, de nem a Te szakirányod, mert épp grafikus tervező vagy és a logot mondjuk Te csinálod, akkor azt amit ő csinál átvett anyagként igazolnod kell valamilyen módon .Ha párodtól vennéd át a szerzői jogokkal együtt ( és igy egy esetleges jogvita soran nem futsz bele hogy nincs bejelentve, és így nem tudod igazolni az eredetet) akkor vagy adoszamoskent egy-egy projektben adhat számlát Neked magánszemélyként is és szerződéssel átveszed, amit ő csinált, vagy bejelented egyszerűsített foglalkozásban és azokat az elemeket ami hozzá tartozik megcsinálja Neked egy-egy projektben. És Te mint az egész arculatot egyben számlázod a megrendelő felé és adod át az egyes elemekre vonatkozó szerzői jogokkal együtt.
2018. máj. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%-os már megint túl fusztrált, észérvek helyett nyomkodja a lepontozást, de megnézném mennyire állna bele az igazából egy jogvita esetén, ahol a mostani "könyvelői tanácsával" el is vághatja magát az ügyfele ( már ha egyáltalán van ilyen neki, mert a válasza nem erről árulkodik, de ezeken már nála nem kell meglepődni).
2018. máj. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Állj le szerintem... Amyennyi hülye tanácsot itt adsz... Lásd ev szocho kedvezménye.
2018. máj. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És ne nézd hülyének a kérdezőt, nyilván tud különbséget tenni grafika és fotó között, tudja, mit akar és miről van papírja.
2018. máj. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!