Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Főállásom mellett a KATA...

Dreams and dreams kérdése:

Főállásom mellett a KATA adózási módot vagy főállásban a KATA adózást?

Figyelt kérdés

Annyit tudok hogy ha főállás melletti KATA-t választok,akkor havi 25000 ft-ot fizetek,ami minden járulékot és adót tartalmaz, és a kiadásokat nem kell nyilvántartani csak a bevételeket.

Bevallásokat kell havonta küldeni vagy elég évente egyszer?

Ha áfamentességet választok akkor ha jól tudom évi 8 millió forintot nem léphetem túl.Ez a 8 millió forint a bruttó bevételre vonatkozik?

Ha főállásként választom a KATA-t akkor havi 50000 ft-ot kell fizetni.Itt milyen adatszolgáltatási kötelezettségek vannak?

Mikor érdemes áfamentességet választani?

És milyen egyéb adó és/vagy járulék fizetési és adatszolgáltatási kötelezettség van?


2018. máj. 28. 11:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor érdemes ha fő vagy mellékállásban havonta kb 400-500 ezer forintos bevételed van."


Egyáltalán nem bevétel függő, hanem inkább költség és jövőbeni tervek tényezőinek függvénye mi éri meg jobban. Pl. a tolmácsolás, fordítás, korrepetálás, stb. esetében feltehetően kevés a költségvonzat, ebből adódóan az költség áfa tartalom is.


A 8 és 12 millió csak technikai határmaximum. de ha 8 millió felett ígyis úgyis kell a tételes költség elszámolás, lehet majdhogynem felesleges kataba maradni. 12 millió felett, meg havi fél millióval ketyeg a 40%-os büntető adó attól a hónaptól ahogy átlépted a 12 milliót.

2018. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Oké, de nem szeretném,nem akarom átlépni sem a 8 millát, sem a 12 millát.Ha odafigyelek, tudok figyelni rá,nemde?
2018. máj. 29. 09:20
 13/14 anonim ***** válasza:

Kell hozzá, nem engedik tevékenységként felvenni papír nélkül - legalábbis nekem nem engedték (középfokú nyelvvizsgával).

Egész pontosan, ha az okmányirodában még fel is vehetnéd, a papírok bemutatásakor már bajban lennél.

2018. máj. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

gondoltam, lemertem volna fogadni!


Köszi!!

2018. máj. 29. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!