Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van egy IT-s ötletem, rengeteg...

Van egy IT-s ötletem, rengeteg sok pénzt hozhat, de nagyon nehéz megvalósítani. Hogyan álljak neki megvalósítani tőke nélkül?

Figyelt kérdés

A legfőbb gond az, hogy nincs pénzem.

Második legnagyobb probléma, hogy még informatika területein belül is többféle szaktudást és nagyon sok időt igényel a megvalósítása, amelyek nem állnak rendelkezésemre.


Az ötletet ráadásul nem olyan egyszerű prezentálni sem, mivel aki nem ebbe a gondolkodásmódba született bele, sajnos elsőre nem igazán látja benne az értéket és fölöslegesnek tarthatja. Azonban megfelelően integrálva a meglevő rendszerekhez az ötlet megvalósítása nagyon meg tudná könnyíteni az életet, forradalmasítani azt ahogy internetezünk és információt szervezünk/keresünk, gyorsítani tudná az üzletet stb.


Egyedül sajnos nem tudom megvalósítani.

Szerintetek hogyan érdemes elindulnom?



2018. jún. 2. 06:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Saját ötletét mindenki fenomenálisnak és világot megváltónak tartja.

Az ötlet önmagában semmi

Az ősembernek is volt ötlete, hogy repüljön, mégis mennyi idő telt el a repülőgép-gyártásig.

Ha ötleted van, de tudásod annak kidolgozásához, vagy pénzed a szakmát ismerők megfizetéséhez nincsen, rendezz szép temetést ötletednek.

2018. jún. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

A kérdésed a nesze semmi fogd meg jól kategória, szerintem tedd át a humorba!


Összegezve se tudás, se pénz, ráadásul magad sem tudod mit szeretnél, DE azért egy tuti forradalmi megoldás, csak még nem tudod te sem, hogy mire...


"az ötlet megvalósítása nagyon meg tudná könnyíteni az életet"---HOGYAN?

"forradalmasítani azt ahogy internetezünk és információt szervezünk/keresünk"---nah, de hogyan?

"gyorsítani tudná az üzletet "---nah, de még is hogyan?

2018. jún. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Magyarországon az ilyen ötleteket felejtsd el. Annyira kicsi és provinciális ország, hogy onnan nem lehet kitörni. Csak akkor lehet esélyed, ha meg tudsz találni vele nyugati, lehetőleg amerikai "venture capitalist"-eket, azaz kockázati befektetőket. Sok ilyen ember vagy cég van, akik pont abból élnek, hogy megkeresik őket emberek ötletekkel, és adnak nekik pénzt a fejlesztésre, cserébe X százalék részesedésért. A kockázatuk nyilván az, hogy mi van, ha nem készül el a dolog, vagy ha mégsem eladható.


Ha írsz privátot, és elmondod, mi az ötlet, talán tudok segíteni útmutatással. Én szabadúszó fejlesztő vagyok, nekem is vannak ilyen projektjeim.

2018. jún. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Anno volt prog.hu-n is pár ilyen világmegváltó ember, volt amelyikből sikerült kihúzni az ötletét, kiderült, hogy 15 éve van olyan, amit "kitalált".
2018. jún. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Jah, amig aktiv voltap a prog.hu-n, megtalalt par ilyen csoka, hogy valositsuk meg egyut a otletet. Persze, egyikuk sem nyujtott volna tobbet az otleten kivul. :)
2018. jún. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#1-es

Nem azt kérdeztem, hogy "hogy NEM lehet megvalósítani", hanem azt, hogy "hogy lehet".

Ha nem tudsz értelmesen a kérdésre válaszolni, akkor miért válaszolsz egyáltalán?


#2-es

Ha te ezt a kérdést "nesze semmi fogd meg jól"-nak érzed, az azért lehet, mert a kérdés nem az ötletem számodra történő részletes elmagyarázására irányul, hanem tanács/tapasztalat kérésére a felvázolt körülmények mellett. Viszont válaszod után egészen biztosan nem bíznám az ötlet egy picike részletét sem, ezért az sem motivál, hogy az általad feltett kérdésekre választ adjak nekd.


#3-as

Köszönöm a kommented!

Ez már sokkal inkább a kérdés témájába vágó válasz.


#4

OK.

A válaszod hogyan kapcsolódik a feltett kérdésekhez?


#5

Az ötleten kívül a programozási ismeretekkel és sok munkaórával tudok beszállni a kidolgozásba. Bár a programozási ismereteim a megvalósításhoz édeskevés, ettől függetlenül én nem kértelek fel arra, hogy "együtt valósítsuk meg az ötletem".



A 3. válaszolót leszámítva senki sem adott használható választ vagy javaslatot a megfogalmazott problémára és ráadásul az ő válaszát is lehúztátok...

Tőletek kérdezném, hogy ti miért kommenteltek egyáltalán? Ennyi sok időtök van? Vagy ilyen megkeseredett az életetek, hogy ha már nektek nem sikerült, akkor minél több embert rántsatok le magatok mellé?

Tipikus magyar mentalitás, büszkék lehettek magatokra...

2018. jún. 2. 18:23
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Pedig megkaptad a választ, csak nem tetszik neked. Ha nem akarsz/tudsz többet beletenni a puszta ötletnél, és másoktól várod a megvalósítást, akkor hiába minden. Ha hajlandó vagy dolgozni rajta, akkor javaslom az MVP fogalmát, minimum viable product.
2018. jún. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Tipikus magyar mentalitás: "van ám egy tuti ötletem, de amúgy nem tudom kivitelezni (ami miatt felmerül a gyanús, hogy mégse olyan tuti az az ötlet, ha nem is értesz az adott szakterülethez) és még a szükséges forrásokat is képtelen vagyok rá előteremteni, de azért támogasson már valaki."
2018. jún. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

A 3-askával még a szójárásotok is azonos, erős a gyanúm, véletlen a saját kérdésedre válaszoltál!


A hogyan??? kérdés megválaszolása pedig abban segítene, hogy ne tűnjél viccnek, de ezzel fel is adtuk neked a magas labdát!


Az oldalon eddig kb. 200 ilyen kérdést írtak ki idén, ebből ténylegesen 1db kérdezőnek volt üzleti terve és ezt át is küldte. Majd mikor felhívtam rá a figyelmét a kalkulációjában levő hibákra, elküldött a b***s b**dos p***csába!


A megtérülés számításában a helyes matek hibádzott és a megtérülése közel 4 évről kitolódott 98 évre, de mivel ő maga írta, hogy a géppark évenkénti karbantartását és 10 évenkénti teljes cseréjét kifelejtette. A megtérülése átment soha meg nem térülőbe és a dühét a hozzászólókon töltötte ki...


Véletlen nem te vagy a pék srác a kenyér és élelmiszer rendelős applikációval???

2018. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9-es,

nem én a vonatfetisiszta vagyok, a vonatkerék kölcsönző applikációval..


'Tipikus magyar mentalitás: "van ám egy tuti ötletem, de amúgy nem tudom kivitelezni ...'

még jó hogy nem tudom, egyszerre kell hozzá cloud computing, big data, gépi tanulás, matematika, webprogramozás, mobil programozás, networking ismeret, devops tudás, szerver üzemeltetés ismeret, architect és programozói kompetencia... mutass csak egyetlen olyan informatikust nekem, aki mindezt egy személyben tudja, hogy segget csókolhassak neked bölcsességed okán...


de könyörgöm, egyáltalán miért írsz, ha nem tudsz semmi értelmeset sem mondani??? tényleg ennyire fontos neked, hogy az észt oszd és felnézzünk rád?

első kommentedben kérdés nélkül, bármiféle előzetes infó nélkül beoltottál, szval tessék megérdemled, most már nemcsak én, de itt mindannyian felnézünk rád! de cserébe légyszi, tedd meg azt a szívességet, hogy nem fárasztassz ezen az oldalon sem engem, sem másokat a továbbiakban a rosszindulatú sértődős kommentjeiddel...


"A 3-askával még a szójárásotok is azonos, erős a gyanúm, véletlen a saját kérdésedre válaszoltál!"

Milyen menő, hogy már szöveganalízisben is ennyire jártas vagy! De megsúgom, ha saját kérdésemre válaszoltam volna, akkor kérdőjel lenne a komment mellett (csakúgy mint emellett), nem pedig nyíl...

2018. jún. 2. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!