Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » SOS kérdés! Megéri KATÁ-ról...

SOS kérdés! Megéri KATÁ-ról EVÁ-ra átmennem?

Figyelt kérdés

Katás vállalkozóként készítek egy terméket, ami rendben is van..viszont egy szaküzletben megkérdeztem, hogy vennének-e belőle készletet és azt válaszolták, hogy igen, de mivel KATÁs vagyok, így sajnos nem (az ÁFÁs számla miatt), pedig nagyon jó lenne.

Próbáltam hívni a könyvelőmet, de nem veszi fel..

Mit tanácsoltok, mit csináljak? Megéri átmennem EVA rendszerbe, mik a buktatói? Van havi díj vagy csak évente kell rendezni az adóbevallásnál?

(Sebtiben utánaolvastam, de nagyon bonyolultan van mindenhol leírva..)



2018. jún. 6. 16:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
12-ért akart lenni a "120".
2018. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

csak ott hibádzik a példád, hogy itt nem arról van szó, hogy adja olcsóbban, mint más.

Itt a mentes 10 pont annyi, mint az áfás 10+áfa... nem nyer és nem veszít semmi a vevő azzal, hogy a kérdező hogyan számláz neki. HA jobban akarna járni, akkor simán alkudoznia kellene, nem ilyen hülyeséget kérni, hogy legyen inkább áfás.

2018. jún. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Tehát mit tegyek? :))

Egyébként előbb voltam KATÁs+irodai dolgozó (munka mellett saját ügyfelekkel), aztán vágtam bele ebbe a kézműves dologba (szintén iroda mellett, ahol most is dolgozom napközben) és csak kiegészítettem a tevékenységi körömet+felvettem az e-kereskedelmet..nem gondoltam, hogy így megtetszik valakinek, amit csinálok, eddig csak online foglalkoztam vele, meg adtam el. Ezért nem volt lehetőségem előre átgondolni. :)

Nem sajnálom rá a plusz pénzt, szívesen megyek a lehetőségek után..de szerintetek kb. mennyi extra kiadás várható kezdetben?

2018. jún. 6. 19:14
 14/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nálunk évtizedek alatt sem volt gond ezzel igaz aam csak átmenetileg voltam 1 évet se.


Alkudozhat , de ha szerencsétlen 85 Ft-ért szerzi be a jelenlegi 100 Fton á.f.a. nélkül adott terméket ugyanúgy nem fog tőle vásárolni, mivel netto 88-ért nem tudja odaadni. Más meg bruttó 120ért igy igen.

2018. jún. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Gondold át. Egyenlőre mumka mellett havi 25-t spórolhatsz meg , ha szjaba átmész és a bevételt az áfával egyutt alapanyagba és marketingbe forgatod vissza, hogy több megrendelőd is legyen. Az alapanyag kotseg afakat is visszaigenyelheted az is plusz lesz meg a bevételed afa tartalma is megmaradhat forgo eszközre a következő á.f.a. fizetesi időszakig igy az alapanyag költséged is kevesebb lesz.Majd , ha fő állásba van értelme vegezni lehet szerintem agyalni a kivéten, addig meg költségeld le amit eddig nen tudtál és a munkahelyi fizetésedből finanszíroztál pl. telefon, internet, stb.


Így nem kell 39%-on kivenned pénzt a vállalkozásból, hanem a nettó fizetésedből marad több a zsebedben.


De gondold végig a pénz útját a folyamatban.

2018. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sikerült beszélnem a könyvelővel, szerinte a boltnak nem kellene, hogy ez számítson, mivel ugyanúgy kap számlát, amivel el tudnak számolni, csak épp nincs rajta ÁFA, ezért ugyanott tartanak, mintha visszaigényelték volta azt.

Kicsit össze vagyok zavarodva..

2018. jún. 7. 10:58
 17/20 anonim ***** válasza:

Igaza van a könyvelődnek.

Gondolj bele: pl. 100 ft-ért árulod a terméked, ha áfás számlát kérnek, akkor 127-ért adnád (27 % áfa esetén), amiből Ők visszaigényelhetnek 27 % ÁFÁT. Tehát pont ugyanott vannak, mintha 100 ft-ért vennék Tőled.

Akkor lenne "érdekes" a boltnak, ha Te ÁFÁ-val együtt (áfás számlán) adnád 100-ért, mert akkor már az áfa visszaigénylése után csak 73 ft-ba kerülne neki.

Ez csak egy példa, hogy érthető legyen.

2018. jún. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

És a könyvelőd azt elfelejtette mellé mondani, hogy Te is áfát fogsz visszaigenyelni az eddgi bruttó alapanyag költség helyett?

Amit most peldanal maradva adsz 100-ért és beszerzed bruttó 85-ért katasan úgy, hogy el se tudod számolni a jövőben àfa körösen a 85 helyett 62-ért szerezned be és 120 Ftos eladás után maradna a kezedben 58 Ft.Mint most amikor 15 ft az árrésed ami a kezedben marad de még kivenni sem tudod egyben, mert abból meg szinte feleslegesen fizetsz ki havi 25.000-t is.


Nem csodálkoznék ha valami otthonról könyvelő mondta volna az infokat Neked.

2018. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Hm, nem tudom, ez egy könyvelőiroda, többen is dolgoznak ott és sok ismerősömet kihúzták már a csávából..de lehet, hogy téved ettől függetlenül.

Nem lennék sokkal előrébb az alapanyag ÁFÁjának visszaigénylésével, mert ezek egyedi, kézzel készült termékek, tehát az értékét nem az alapanyag adja, hanem a befektetett munka (és a név persze), szóval nem ez a hajtóerő..inkább a lehetőségek érdekelnek. (A terméket kb. 800 ft-ból állítom elő és 4000-4500 ft-ért adom el.)

Nem lehet, hogy az üzlet simán csak kamuzott, mert nem akarták mondani, hogy nem nyitottak a dologra? (Bár nekem nem úgy tűnt, hogy kamuztak, de minden benne lehet a pakliban.)

2018. jún. 7. 12:31
 20/20 anonim ***** válasza:

Óvatosabb üzleteknél előfordulhat, hogy bizományosan veszik át: szerződést kötnek x darabra, hogy átadod nekik bizományba és ha mindent eladták, akkor fizetnek. Ilyen is lehet.

De az is lehet, hogy valóban vennének készletet - aztán vagy el tudják adni vagy nem, de akkor az már nem a Te bajod :-)


Miért nem mész vissza az üzletbe és kérdezed meg, hogy pontosan hogyan, milyen feltételekkel gondolták és hány db-ot vennének?

2018. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!