Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Cserben hagyott az üzlettársam...

Cserben hagyott az üzlettársam! Csődbe fogok így menni. Ki mit lépne a helyemben? (Jogilag tehetetlen vagyok)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Véleményekre lennék kíváncsi, illetve hogy ki mit tenne a helyemben. A sztori a következő: barátnőmmel ( aki egyben volt osztálytársam és kolléganőm is) volt egy álmunk, egy vàllalkozás. Amibe bele is vágtunk. Már az elején voltak nézeteltérések a pènzüggyel kapcsolatban, ő valahogy mindig úgy éretelmezte a kiadásokat hogy azokat én állom pl.: az üzlethelyiség felújítása azzal az indokkal hogy az én nevem van. Én mindig naív voltam, és megbíztam benne, ezért megelőlegeztem neki egy nagyobb összeget a kaukcióra, amire a napokban rá is kérdeztem hogy mikor és hogy szeretné megadni. Erre ő felháborodott és másnapra el vitte a cuccait, magamra hagyva ezzel minden kiadással. Mivel egyedül nem tudom vinni az üzletet,( és ezt ő is nagyon jól tudja) kénytelen voltam felbontani a szerződést a bérbeadóval, viszont a bökkenő, hogy 90 nap a felmondási idő, amire nem számítottam, így nekem kell fizetnem a bérleti díjat + rezsit teljesen egyedül. Hatalmasat csalódtam benne, hogy egyik pillanatról a másikra csak úgy kilépett és magamra hagyott kismamaként ekkora kiadással :( Jogilag semmit nem tudok tenni sajnos mert nem írtunk papírt az előlegről sem, illetve arról sincs hogy együtt dolgoztunk ott, és minden az én nevem van. Bocsánat hogy ilyen hosszú lett. Köszönöm a válaszokat előre is.

#cserbenhagyás #rossz kolléganő #csődbe mebt vállalkozás
2018. jún. 22. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Tanulópénz.


Másrészt viszont, úgy tűnik nem vagy elég ambiciózus ahhoz, hogy vállalkozó legyél. Hamar feladtad.


A vállalkozás a folyamatos megoldása a felmerülő nehézségeknek. Te az elsőnél kiszálltál.


Sztem menj e alkalmazottnak. Nem a te világod ez.

2018. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

A helységet kettőtök nevére kellett volna írni, és közösen finanszírozni. Vagy ha a te neveden fut az egész, akkor őt nem bevenni (vagy alkalmazottként bevenni, fix bérért, és akkor semmi köze ahhoz, hogy ebből neked 20 Ft-hasznod van, vagy 20.000,- , vagy épp 20.000.000 Ft).


A megelőlegezésről (kölcsönről, ha jól értem) van általa és általad is aláírt, két tanú jelenlétében kötött papír?


Ha nincs, akkor szerintem fújhatod, sose fogod azt a pénzt behajtani tudni, viszontlátni.

2018. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez így akkor bukó. Van az a mondás, hogy az üzletben nincs barátság. Mindent le kellett volna papírozni még az elején egy ügyvéddel, ki mit vállal anyagilag, a kölcsönt meg főleg, mert még vállalkozáson kívül magánszemélyként se adnék senkinek se kölcsönt két tanú által aláírt sajtcetli nélkül.
2018. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mivel egyedül nem tudom vinni az üzletet,( és ezt ő is nagyon jól tudja) kénytelen voltam felbontani a szerződést a bérbeadóval"


Miért nem vettél/veszel fel napi bejelentéssel valakit?


" nem írtunk papírt az előlegről sem, illetve arról sincs hogy együtt dolgoztunk ott,"


Ezek szerint nem volt bejelentve? Sem alkalmazottként, sem tulajdonosként?

Mert ha alkalmazottként be volt jelentve, akkor 30 nap lenne a felmondási idő, amit nem tartott be - így követelhetnédaz okozott károd megfizetését.

De ha nem volt bejelentve vagy alkalmival, akkor nem tudsz mit tenni.

2018. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Hát én nem csalódtam benne, már az elején látszódott, hogy kihasználja a jóhiszeműségedet és baleknak néz. Egy barátnő nem csinál ilyet. Én mindenesetre fognám magam a férjemmel együtt a helyedben és elmennék hozzá, aztán szépen bevasalnám rajta a lóvét. Mindent te fizetsz és a végén még adósságba is ver? Rohadjon meg az ilyen.

Az üzlet helységre meg próbálj új bérlőt keresni és úgy megegyezni vele, hogy mondjuk a 3 havi bérleti díjat elkéred azért, hogy átadd az üzletet neki. Így legalább egy kicsit visszajön a pénzed. Egyébként nem tudom, hogy milyen üzlet ez (gondolom valami fodrászat), szóval én még megpróbálkoznék azzal, hogy keresek egy másik partnert. A fodrászok/kozmetikusok amúgy is egyéni vállalkozóként szoktak dolgozni.

2018. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

Nekem inkább úgy tűnik a leírásod alapján, hogy minden a te neveden volt és ő csak segített neked ingyen, de elege lett, hogy még pénzt is követelsz tőle és elmenekült :)


Velem is volt hasonló!

Haveromnak segítettem üzletét kifesteni, berendezni, átnéztem a szerződéseit, tanácsokat adtam neki, hogy mit ne csináljon semmiképpen (,de az ellenkezőjét tette), házfelújításból maradt laminált padlóm azt leraktam neki az ügyfélfogadójába (ajándékba kapta).

Elvittem az üzleti tárgyalásaira, mivel összetörte a kocsiját és elvették a jogsiját is.

Folyamatosan nyomatta lépjek be a cégébe, hozzád hasonlóan ő is pénzt akart...


Némely esetben mentem vele tárgyalásra, mert nem volt benne még gyakorlata, segítettem neki a pályázataival, stb.


Később meg elvárta volna, hogy 2-3 napot menjek helyette. Soha nem írtam alá neki semmit, nem fogadtam el tőle pénzt, nem voltunk szerződésben, szóbeli megállapodás sem volt, csak mindig mondogatta, hogy bevesz a visszautasításom ellenére is.


Szerinted kit találtak meg a pénzbehajtók, mikor külföldre menekült az adósságok elöl??? fenyegettek rendőrt hívnak, ha nem fizetek, nem engedem be őket, nyomatékosításként disznóvágó kést élezgettem (nyugi pont másnapra volt időzítve a röfi randija a végzettel).

Spóroltam nekik egy hívást erre mikor jött a rendőrautó elmenekültek :)

2018. jún. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!