Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Netes csaló, rendőrség, le...

Netes csaló, rendőrség, le akarnak koptatni?

Figyelt kérdés

Tömören vázolnám, lehúztak 14k-val, egy cipőt akartam venni, én hülye utaltam előre, persze terméket nem kaptam.

Számlaadatok és mailben levelezés megvolt.


Rendőrségre mentem feljelentést tenni, már elején éreztem a férfin aki felvette az adatokat, hogy " semmi kedve " hozzá, mert azzal kezdte, hogy felesleges az egész, sok esély nincs az ilyesmire, mert kicsi az érték és a bank nem adja ki az adatokat szabálysértés esetén.

Segáz, azért felvettek mindent, leveleket továbbküldtem mindent.


Minden 2 és fél hónapja és múlt héten jött a levél, amiben leírják az adatokat amit eddig is tudtam illetve egy IP címet, de elégtelen információ miatt ismeretlen tettes miatt lezárják.


Múlt héten bementem még egyszer hátha, gondoltam mégis csak ott az az IP, akkor ha ezt tudják, jóformán már a tettest is be kéne valamelyest azonosítaniuk.


Erre most egy másik férfi azt mondta, hogy az internetszolgáltató sem adhatja ki az adatokat mert csak szabálysértés történt... most ez komoly???

Ha nincs meg az 50.000 forint akkor a bank, a net szolgáltató és szinte minden ezeket védi???


A legrosszabb az egészben, hogy már azt sem tudom hova lehetne továbbítani az ügyet ami talán hivatalos úton kikérhetné a szolgáltató vagy a bank adatait...


Valakinek akinek van tapasztalata benne, esetleg pozitívan záródott az ügy? Írják le kérem mi volt a folyamat, vagy hogy sikerült pontot tenni az ügy végére.



2014. nov. 24. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress áldozat-társakat! Ha együtt tesztek feljelentést, az értékeket összeadják, ha úgy több, mint 50ezer, mehet tovább az ügy.
2014. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam már, de nem találtam róla semmi információt, vagy én vagyok az első vagy mindig más adatokat használ, nem tudom.

Várok még tapasztalatokat. :(

2014. nov. 25. 00:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
több mint egy év után sincs meg a csaló, aki több embertől is bekaszált pénzt mobiltelefonra nyíregyházi bankszámlával. lezárták a nyomozást. ennyit a nagy szöszölésükről a rendőröknek. egy nagy nullák.
2016. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
itt se lett semmi fejlemény, sajna nem lehetett mit tenni. Azóta kerülöm a netes vásárlásokat.
2016. febr. 24. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!