Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dropshipping üzleti modell...

Dropshipping üzleti modell esetében a nagyker felszámítja nekem az Áfát egy termékre? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Dropshipping esetében ugye nem kerül hozzám az áru, közvetlen ő szállítja ki a terméket és ír a nevemben számlát. Így csak maga a nagyker rakja rá az áfát?

2018. júl. 19. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem ír senki a "nevedben" számlát. Te vagy az eladó, neked fizet a vevő, veled áll üzleti kapcsolatban. Az, hogy a nagyker nem a te címedre hanem egyből a vevő címére küldi a terméket csak részletkérdés.


Tehát számlát NEKED kell kiállítanod a vevő részére, így neked keletkezik járulékfizetési kötelezettséged is.

2018. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"Mi összekészítjük a megrendelt terméket, kiállítjuk az Ön nevében a számlát, majd átadjuk a futárszolgálatnak..."
2018. júl. 19. 14:05
 3/7 A kérdező kommentje:
"Kérje el tőlünk a kétféle szerződést, és cégszerűen aláírva küldje vissza, hogy az ön nevében állíthassunk ki számlát"
2018. júl. 19. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Ezt egy könyvelőtől kéne megkérdezni, hogy mennyire szabályos Tippre semennyire.


Ettől függetlenül ha a TE nevedben állítanak ki számlát akkor NEKED keletkezik járulékfizetési kötelezettséged, a NAV tőled várja majd a zsetont.


De ez a leírás több sebből vérzik. Ha a vevő neked fizet és te fizetsz a nagykernek, ellenben a nagyker nem állít ki neked számlát akkor milyen jogalapon utalsz át pénzt nekik és azt miként fogod védeni a NAV előtt?

2018. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Magyarország egyik vezető nagykeréről van szó, én ugy gondolom megkapnám a számla másolatát.

Alap esetben ugy működne, hogy megveszem a nagykertől áfásan majd ismét eladom áfásan és az első áfát visszaigénylem. De dropshippingnél fogalmam sincs hogy megy ez...

2018. júl. 19. 17:58
 6/7 A kérdező kommentje:
A vevő nem nekem fizet hanem a nagykernek, ők pedig az én hasznomat utalják el havonta
2018. júl. 19. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Dropshipping esetén a vevő neked fizet, te abból leveszed a hasznod, a többit utalod a nagykernek. Amit te csinálni akasz, az nem dropshipping, hanem sima értékesítői munka, ahol elvárják, hogy légy vállalkozó (így magad után adózol, nem nekik kell foglalkozni vele).
2018. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!